Ermənistanda "Daşnaksütyun" partiyasının 5 nümayəndəsi həbs edilib.
Həmçinin qeyd edilib ki, həbs olunanların hamısına ziyarət qadağası tətbiq edilib. Daha bir nəfərin öz ərizəsi ilə ölkəni tərk etməsinə qadağa qoyulub, bir nəfər isə zaminə buraxılıb.
"İrimiqyaslı qanunsuz aksiyalar həyata keçirilib, axtarışlar və həbslər aparılıb. Süni və uydurma işlərin başlanması üçün bütün mümkün mexanizm və üsullardan istifadə edilir, partiyanın regional ofislərinə hücumlar təşkil edilir", - deyə Minasyan jurnalistlərə bildirib.
Xatırladaq ki, daha əvvəl Ermənistanda kütləvi həbslər fonunda "Daşnaksütyun"un müxtəlif ofislərində axtarışlar aparılmış və partiyanın 13 üzvü müxtəlif cinayət işləri ilə bağlı saxlanılmışdı.
Ermənistan İstintaq Komitəsindən bildirildiyinə görə, bütün saxlanılan şəxslər "Qanuni və ya qanunsuz toplantıda iştirak etməyə məcbur etmə" maddəsi ilə ittiham olunurlar.

В Армении арестованы пятеро представителей партии "Дашнакцутюн"
В Армении пятеро представителей партии "Дашнакцутюн" уже арестованы, из них четверо - сроком на два месяца, еще один - на месяц.
Как передают армянские СМИ, об этом заявил секретарь оппозиционной фракции "Айастан" Арцвик Минасян.
На всех арестованных распространяется запрет на посещение. Еще один человек находится под подпиской о невыезде, и один освобожден под залог.
Напомним, на фоне массовых арестов в Армении были проведены обыски в различных офисах "Дашнакцутюн" и задержаны 13 членов партии в связи с различными уголовными делами.
Ранее Следственный комитет также сообщал, что все задержанные проходят по статье о "принуждении к участию в законном или незаконном собрании".скачать dle 11.3