III Çarlz İlham Əliyevi təbrik etdi
Böyük Britaniya və Şimali İrlandiyanın Kralı Əlahəzrət III Çarlz Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə təbrik məktubu göndərib.
"Siz və Azərbaycan xalqı Müstəqillik Gününüzü qeyd edərkən mən və həyat yoldaşım Zati-alinizə və xalqınıza səmimi təbriklərimizi çatdırmaqdan böyük məmnunluq duyuruq.
Mən xalqlarımız arasındakı əlaqələri yüksək qiymətləndirirəm və ümid edirəm ki, ölkələrimiz gələcək nəsillərimizə fayda verəcək mühüm qlobal məsələlərdə, istər sülh və rifah, istərsə də ətraf mühit və iqlim dəyişikliyi məsələlərində sıx əməkdaşlığı davam etdirəcəklər.
Mən və həyat yoldaşım fürsətdən istifadə edərək milli bayramınız münasibətilə Sizə və bütün azərbaycanlılara ən xoş arzularımızı çatdırırıq".скачать dle 11.3

Король Чарльз III поздравил Ильхама Алиева
Король Великобритании и Северной Ирландии Чарльз III направил Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву поздравительное письмо.
В то время, как Вы и азербайджанский народ празднуете День независимости, я и моя супруга с большим удовлетворением передаем Вашему превосходительству и Вашему народу искренние поздравления.
Я высоко ценю связи между нашими народами и надеюсь, что наши страны будут продолжать тесное сотрудничество по важным глобальным вопросам, будь то мир и благосостояние или окружающая среда и изменение климата, что принесет пользу будущим поколениям.
Пользуясь случаем, я и моя супруга передаем Вам и всем азербайджанцам наилучшие пожелания по случаю вашего национального праздника".