Ermənistanın hakim partiyası: Nikol Paşinyanın mümkün istefası müzakirə edilmir
Ermənistanın hakim "Vətəndaş müqaviləsi" partiyası müxalifətin addımları fonunda baş nazir Nikol Paşinyanın mümkün istefası və ya növbədənkənar parlament seçkilərinin keçirilməsini müzakirə etmədiklərini bəyan edib.
TASS-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə partiyanın sədr müavini, deputat Vaaqn Aleksanyan brifinqdə bildirib.
“Gündəlikdə növbədənkənar parlament seçkilərinin keçirilməsi yoxdur. Müxalifət mandatlarından imtina etsə belə, bu, növbədənkənar seçkilərə səbəb olmayacaq. Müxalifətin baş nazirin impiçment prosesinin başlanılması ilə bağlı bəyanatına gəlincə, onlar buna başlaya bilməyəcək, başlasalar belə, uğursuzluğa düçar olacaqlar. Nikol Paşinyanın istefası məsələsini niyə müzakirə etməliyik? Axı, ölkədə siyasi böhran yoxdur”, - o qeyd edib.скачать dle 11.3

Правящая партия Армении: Не обсуждается возможность отставки Пашиняна
Правящая в Армении партия "Гражданский договор" на фоне акций оппозиционного движения "Тавуш во имя родины" не намерена обсуждать возможность отставки премьер-министра Никола Пашиняна или проведение досрочных парламентских выборов.
Как передает Median.Az cо ссылкой на ТАСС, об этом сообщил на брифинге заместитель председателя партии, депутат Ваагн Алексанян.
"Повестки внеочередных парламентских выборов нет. Даже если оппозиция откажется от своих мандатов, это не приведет к досрочным выборам. Что касается заявления оппозиции о начале процесса импичмента премьер-министра, то она не сможет его начать, ну а если и начнет, то провалится. Я не представляю, зачем нам обсуждать вопрос отставки Пашиняна, в стране нет политического кризиса", - отметил политик.скачать dle 11.3