Tərtərdə mina partladı - Ölən var
Bu barədə Daxili İşlər Nazirliyi, Baş Prokurorluq və Azərbaycan Minatəmizləmə Agentliyinin (ANAMA) Mətbuat xidmətlərinin birgə məlumatında deyilir.
Məlumata görə, 1965-ci il təvəllüdlü Arzu Nəcəf oğlu Hacıyev keçmiş təmas xətti yaxınlığında, minalardan təmizlənməmiş ərazidə heyvan otararkən minaya düşüb. O, aldığı xəsarətlərdən hadisə yerində həyatını itirib.
"ANAMA, DİN və Baş Prokurorluq bir daha vətəndaşları təhlükəsizlik qaydalarına riayət etməyə, mina təhlükəsi işarələrinin göstəricilərinə diqqətlə yanaşmağa və bələd olmadıqları ərazilərə daxil olmamağa çağırır", - birgə məlumatda vurğulanır.скачать dle 11.3

В Тертере в результате взрыва мины погиб один человек
Об этом говорится в совместном сообщении МВД, Генеральной прокуратуры и Агентства по разминированию Азербайджана (ANAMA).
Согласно информации, Арзу Гаджиев (1965 г.р.) подорвался на мине, когда пас животных на неочищенной от мин территории, недалеко от бывшей линии соприкосновения.
От полученных травм мужчина скончался на месте.
По данному факту в прокуратуре Терского района проводится расследование.
"ANAMA, МВД и Генпрокуратура в очередной раз призывают граждан соблюдать правила безопасности, внимательно относиться к знакам минной опасности и не заходить на незнакомую местность", - говорится в совместном сообщении.скачать dle 11.3