Maska taxıb qadınların yaşadığı evlərə basqın edən şəxslə bağlı qərar açıqlandı
Ali Məhkəmədə Abşeron rayonunda quldurluqda təqsirləndirilən Həsən Bayramovun barəsindəki qərardan verilən kassasiya şikayəti üzrə məhkəmə iclası başa çatıb.
Xatırladaq ki, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hökmü ilə Həsən Bayramov 9 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib. Sumqayıt Apellyasiya Məhkəməsi H.Bayramovun şikayətini təmin etməyib.
Qeyd edək ki, H.Bayramov Cinayət Məcəlləsinin 181.2.5 (silah və ya silah qismində istifadə edilən əşyalar tətbiq edilməklə quldurluq) maddəsi ilə təqsirli bilinib.
İstintaq zamanı məlum olub ki, o, bıçaq götürüb və maska taxaraq basqın etdiyi evlərdən üçü qadınlara məxsus olub. Həsən ümumilikdə əvvəlcədən seçdiyi dörd mənzilə basqın edib.
Həmin mənzillərin hamısı Hökməli qəsəbəsində yerləşib. Araşdırma zamanı məlum olub ki, o özü də Hökməli qəsəbəsində yaşayır. Başına maska taxaraq mənzillərə daxil olan Həsən Bayramov bıçaq və digər soyuq silahla vətəndaşlardan pul, qızıl tələb edib.
Maraqlısı budur ki, saxlanılan şəxs oğurluq məqsədilə öz kəndində, bir müddət öncə girdiyi evə yenidən soxulmağa cəhd edib. Həsən Bayramov bütün bunları qəbul etdiyi içki və narkotik maddənin təsiri nəticəsində törətdiyini bildirib.скачать dle 11.3

Суд вынес решение в отношении грабителя-наркомана
В Верховном суде завершилось судебное заседание по кассационной жалобе на приговор в отношении Гасана Байрамова, обвиняемого в грабежах в Абшеронском районе.
Как сообщает рravda.az, на процессе под председательством судьи Таира Кязымова было объявлено решение, согласно которому жалоба не была удовлетворена.
Напомним, что Бакинский суд по тяжким преступлениям приговорил мужчину к 9 годам лишения свободы. Сумгайытский апелляционный суд не удовлетворил жалобу Г.Байрамова.
Отметим, что Г.Байрамов признан виновным по статье 181.2.5 (разбой с применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия) Уголовного кодекса АР.
В ходе расследования было установлено, что три дома, куда он незаконно проник с ножом и в маске, принадлежат женщинам. Всего Г.Байрамов совершил кражи из четырех домов в поселке Хокмели, которые он наметил заранее. Обвиняемый, угрожая ножом и другим холодным оружием, требовал у граждан деньги и золото.
Примечательно, что злоумышленник попытался повторно проникнуть в дом, где уже однажды был с целью кражи. Г.Байрамов признался, что совершал эти действия под воздействием алкоголя и наркотических средств.скачать dle 11.3