Qarabağda separatçıların “rəhbəri” olmuş Arkadi Qukasyanın həbs müddəti uzadılıb
Qarabağda separatçıların “rəhbəri” olmuş Arkadi Qukasyan barəsində həbs qətimkan tədbirinin uzadılması ilə bağlı məhkəməyə müraciət olunub.
APA xəbər verir ki, Binəqədi Rayon Məhkəməsində vəsatətə və ibtidai araşdırmaya prosessual rəhbərliyi həyata keçirən prokurorun təqdimatına baxılıb.
Təqdimatda Arkadi Qukasyanın irihəcmli cinayət işi üzrə ibtidai istintaq hərəkətlərinin davam etməsi əsas gətirilərək barəsində seçilmiş qətimkan tədbirinin daha bir neçə ay uzadılması istənilib.
Məhkəmə vəsatət və təqdimatı təmin edib. Qərara əsasən, A.Qukasyan barəsində həbs-qətimkan tədbirinin müddəti 5 ay uzadılıb.
Bundan başqa, Bakıda həbsdə olan daha bir separatçının həbs müddətinin uzadılması barədə məhkəməyə təqdimat daxil olub.
Xatırladaq ki, Azərbaycanın hüquq-mühafizə orqanları Qarabağda separatçıların “rəhbərləri” olmuş Arkadi Qukasyan, Bako Saakyan, Arayik Arutyunyan, sabiq “xarici işlər naziri” David Babayan, eləcə də “parlament sədri” David İşxanyan, generallar Lyova Mnatsakanyan, David Manukyan və keçmiş “dövlət naziri” Ruben Vardanyanı həbs edərək Bakıya gətirib.скачать dle 11.3

Срок ареста Аркадия Гукасяна продлен
В суд подан иск по поводу продления меры пресечения в отношении Аркадия Гукасяна - т.н. бывшего "президента" незаконного сепаратистского режима в Карабахе.
Как сообщает АПА, в Бинагадинском районном суде были рассмотрены ходатайство и представление прокурора, осуществлявшего процессуальное руководство предварительным следствием.
Было предложено продлить меру пресечения в отношении Аркадия Гукасяна еще на несколько месяцев, данное решение было аргументировано продолжением предварительного следствия по крупному уголовному делу.
Суд удовлетворил ходатайство и представление.
Согласно решению, срок содержания под стражей А.Гукасяна продлен на 5 месяцев.
Кроме того, в суд поступило представление о продлении срока ареста еще одному сепаратисту, находящемуся под арестом в Баку.
Напомним, правоохранительные органы Азербайджана арестовали и доставили в Баку лидеров незаконного режима в Карабахе - Аркадия Гукасяна, Бако Саакяна, Араика Арутюняна, т.н. бывшего "министра иностранных дел" Давида Бабаяна, а также т.н. "председателя парламента" Давида Ишханяна, генералов Леву Мнацаканяна, Давида Манукяна и бывшего "государственного министра" Рубена Варданяна.скачать dle 11.3