Qubadlı sakinlərinə ŞAD XƏBƏR: İki kənddə tikinti işlərinə start verildi
Cəbrayıl, Qubadlı və Zəngilan rayonlarında Prezidentin xüsusi nümayəndəliyindən bildirilib ki, hər iki kəndin baş planına əsasən, torpaq işləri başa çatdırılıb, evlərin bünövrəsi qazılıb və beton işləri görülür.
Qubadlı rayonunun Mahruzlu kəndi rayon mərkəzindən 19 kilometr məsafədə yerləşir. Kəndin layihələndirilən ümumi ərazisi 197 hektar təşkil edir. Birinci mərhələdə 40,27 hektar ərazidə 190 evin tikilməsi və 836 nəfərin məskunlaşması planlaşdırılır. Kənddə məktəb binası, uşaq bağçası, inzibati bina, klub-icma mərkəzi, çoxfunksiyalı bina, bazar kompleksi, idman-sağlamlıq mərkəzi, tibb məntəqəsi, mərasim zalı, çayxana da nəzərdə tutulub.
Qubadlıda Zilanlı kəndinin də tikintisinə başlanılıb. Bu kənd rayon mərkəzindən 20 kilometr məsafədə yerləşir və onun ümumi ərazisi 180,04 hektar təşkil edir. Birinci mərhələdə 43,5 hektar ərazidə 193 evin tikintisi və 926 nəfərin məskunlaşması nəzərdə tutulub. Bu kənddə də məktəb binası, uşaq bağçası, ailə-sağlamlıq mərkəzi, inzibati bina, klub-icma və idman mərkəzi yaradılacaq.
Hər iki kənddə tikiləcək evlər ikiotaqlı, üçotaqlı, dördotaqlı və beşotaqlı olacaq. Kəndlərin birinci fazası üzrə nəzərdə tutulan inşaat işlərinin bu ilin sonunadək yekunlaşdırılması və tikilən evlərə əhalinin ilk köçü də planlaşdırılır.скачать dle 11.3

В селах Махрузлу и Зиланлы Губадлинского района начались строительные работы
Как сообщили в спецпредставительстве Президента в Джебраильском, Губадлинском и Зангиланском районах, в рамках реализации генерального плана обоих сел завершены земляные работы, вырыты котлованы для фундаментов домов и ведутся бетонные работы.
Село Махрузлу Губадлинского района расположено в 19 км от районного центра. Общая проектируемая площадь села - 197 га. На первом этапе на площади 40,27 га планируется построить 190 домов и расселить 836 человек. В селе планируется построить здание школы, детский сад, административное здание, клубно-общинный центр, многофункциональное здание, рыночный комплекс, спортивно-оздоровительный центр, медицинский пункт, церемониальный зал, чайную.
Село Зиланлы расположено в 20 км от районного центра, общая площадь села составляет 180,04 га. На первом этапе на площади 43,5 га планируется построить 193 дома и расселить 926 человек. В селе предусмотрено строительство здания школы, детского сада, центра семейного здоровья, административного здания, клубно-общинного и спортивного центров.
Дома, которые будут построены в обоих селах, будут двух-, трех-, четырех- и пятикомнатными. К концу текущего года в селах планируется завершить строительные работы первой очереди и осуществить первое переселение жителей.