Zığ şosesində iki zolaqda sürət həddi endirilib
Bu barədə "Report"a DİN-in Nəqliyyatı İntellektual İdarəetmə Mərkəzinin Mətbuat xidmətindən bildirilib.
Zığ şosesi (SABIS SUN Bəynəlxalq Məktəbinin yaxınlığı) şəhər istiqamətində aidiyyəti dövlət qurumu tərəfindən yolda təmir işləri aparılır.
Sürücülərin təhlükəsizliyini təmin etmək məqsədilə Daxili İşlər Nazirliyinin Nəqliyyatı İntellektual İdarəetmə Mərkəzi tərəfindən qeyd olunan istiqamətdə (təmir gedən hissəyə yaxın) zolaqda məhdudiyyət tətbiq edilib, iki zolaqda isə sürət həddi 20 və 10 km/saat endirilib.
Eyni zamanda məlumat sürət tablosunda "təmir işləri" xəbərdarlıq işarəsi qoyulub.
Sürücülərdən hərəkət zaman bu tablolara diqqət yetirmələri və sürət həddinə əməl etmələri xahiş olunur.
Xatırladaq ki, təmir gedən yolda sürət həddi zolaqlar üzrə müvafiq olaraq 110 və 90 km/saat olub.скачать dle 11.3

На Зыхском шоссе в Баку снижен скоростной режим
Об этом Report сообщили в Центре интеллектуального управления транспортом (НИИМ) Министерства внутренних дел (МВД) Азербайджана.
Согласно информации, в связи с ремонтными работами на участке трассы около Международной школы SABIS SUN в направлении центра для обеспечения безопасности водителей ограничено движение транспорта по одной полосе, еще на двух скоростной режим снижен на 20 и 10 км/ч (с учетом полосы).
На информационном табло размещен соответствующий знак.
"Просим водителей соблюдать установленный скоростной режим", - говорится в информации.
Отметим, что ранее на указанных полосах максимально допустимая скорость составляла 110 и 90 км/ч соответственно.скачать dle 11.3