Onlayn alış-veriş edənləri aldadan şəxs saxlanıldı - FOTO
Mingəçevir Şəhər Polis Şöbəsinin əməkdaşlarının keçirdikləri tədbirlərlə alış-veriş məqsədilə yaradılan sosial şəbəkə qruplarında vətəndaşlara qarşı dələduzluq edən 21 yaşlı Ümid İsmayılov saxlanılıb.
Bu barədə Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Şəki regional qrupundan bildirilib.
Vurğulanıb ki, Ü.İsmayılov əvvəlcə onlayn satış etmək üçün işçi tələb olunması barədə elan verib.
Həmin şəxsləri aylıq maaş verəcəyi vədi ilə aldadaraq onlardan müəyyən məbləğdə depozit alıb. Daha sonra o, tanınmış markaların sosial şəbəkə səhifələrindən geyim fotoları köçürərək sosial şəbəkə qruplarında paylaşıb. Alış-veriş etmək istəyən müştərilər ödənişi Ü.İsmayılovun “işə götürdüyü” şəxslərin bank kartına, onlar isə öz növbəsində saxlanılan şəxsin hesabına transfer ediblər.
Bildirilib ki, Ü.İsmayılovun əməllərindən zərərçəkən başqa şəxslər varsa, polisə müraciət edə bilərlər.

В Мингячевире задержан подозреваемый в мошенничестве против интернет-покупателей - ФОТО
Сотрудники Мингячевирского городского отдела полиции задержали по подозрению в мошенничестве 21-летнего Умида Исмайылова.
По информации, У.Исмайылов сначала объявил о наборе сотрудников для онлайн-продаж.
Он обманул людей, откликнувшихся на объявление, пообещав им ежемесячную зарплату и взяв с них определенную сумму залога. Затем он, скопировав фотографии одежды со страниц известных брендов в социальных сетях, разместил их в аккаунтах групп.
Покупатели переводили оплату на банковские карты лиц, "нанятых на работу" У.Исмайыловым, а те, в свою очередь, на его счет.
Было отмечено, что другие пострадавшие от противоправных действий У.Исмайылова, могут обратиться в полицию.