Prezident İlham Əliyev Səudiyyə Ərəbistanının energetika nazirini qəbul edib - FOTO
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev mayın 3-də Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının energetika naziri Şahzadə Əbdüləziz bin Salman Əl Səudu qəbul edib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, görüşdə Azərbaycan ilə Səudiyyə Ərəbistanı Krallığı arasında dostluq münasibətlərinin müxtəlif istiqamətlərdə, o cümlədən enerji sahəsində uğurla inkişaf etdiyi bildirilib.
Söhbət zamanı ölkələrimizin OPEC+ çərçivəsində əməkdaşlığının önəmi vurğulanıb.
Azərbaycan ilə Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının aparıcı “ACWA Power” şirkəti arasında ölkəmizdə bərpaolunan enerji sahəsində uğurlu əməkdaşlığın həyata keçirildiyi qeyd edilib və bu sahədə yaxşı potensialın olduğu bildirilib.

Президент Ильхам Алиев принял министра энергетики Саудовской Аравии - ФОТО
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, на встрече было отмечено, что дружественные отношения между Азербайджаном и Королевством Саудовская Аравия успешно развиваются в различных направлениях, в том числе в энергетической сфере.
В ходе беседы была подчеркнута важность сотрудничества наших стран в рамках ОПЕК+.
Было отмечено, что осуществляется успешное сотрудничество между Азербайджаном и ведущей компанией Королевства Саудовская Аравия - ACWA Power в области возобновляемой энергетики в нашей стране, и в этой сфере имеется хороший потенциал.
На встрече было затронуто значение проведения COP29 (29-я сессия Конференция сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата - ред.) в Азербайджане.