İlham Əliyev Rusiyanın Şimali Qafqaz regionunun müftilərindən ibarət nümayəndə heyətini qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev mayın 1-də Rusiya Federasiyası Qaraçay-Çərkəz Respublikasının müftisi İsmayıl Berdiyevin başçılıq etdiyi Rusiya Federasiyası Şimali Qafqaz regionunun müftilərindən ibarət nümayəndə heyətini qəbul edib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, nümayəndə heyətinə Çeçenistan Respublikasının müftisi Salah Mejiyev, Stavropol diyarının müftisi Muxamed Raximov, Kabardin-Balkar Respublikasının müftisi Həzrətəli Dzasejev, Şimali Osetiya - Alaniya Respublikasının müftisi Hacımurad Qatsalov, Adigey Respublikasının müftisi Askarbiy Kardanov, Kalmıkiya Respublikasının müftisi Soltanəhməd Karolayev, Şimali Qafqaz İslam Universitetinin rektoru Şarabuddin Çoçayev və Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin Dağıstan Respublikası üzrə nümayəndəsi Şahabiddin Kərimov daxildir.скачать dle 11.3

Президент Ильхам Алиев принял делегацию муфтиев Северо-Кавказского региона России
1 мая Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял делегацию муфтиев Северо-Кавказского региона Российской Федерации во главе с муфтием Карачаево-Черкесской Республики Исмаилом Бердиевым.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в состав делегации входят муфтий Чеченской Республики Салах Межиев, муфтий Ставропольского края Мухаммад Рахимов, муфтий Кабардино-Балкарской Республики Хазратали Дзасежев, муфтий Республики Северная Осетия-Алания Хаджимурат Гацалов, муфтий Республики Адыгея Аскарбий Карданов, муфтий Республики Калмыкия Солтахмед Каралаев, ректор Северо-Кавказского Исламского университета Шарабуттин Чочаев и представитель Управления мусульман Кавказа по Республике Дагестан Шагабутдин Керимов.скачать dle 11.3