Bərdədə qaçırılan 23 yaşlı qızın ailəsinə təhvil verilməsinin TƏFƏRRÜATI MƏLUM OLDU - YENİLƏNİB
Bərdədə qaçırılan 23 yaşlı qızın tapılaraq ailəsinə təhvil verilməsi ilə bağlı bəzi detallar məlum olub.
Bu barədə oxu.az-a danışan rayonun Uğurbəyli kənd bələdiyyəsinin sədri Kazım Hüseynov bildirib ki, qız 45 yaşlı şəxs tərəfindən məcbur olaraq qaçırılıb:
“Qaçırılan qız gecə saatlarında ailəsinə təhvil verilib. Qız ailəsinə qayıtmaqla bağlı oğlanla razılığa gəlib və axşam saatlarında izahat yazıb ki, onu məcbur olaraq qaçırıblar. O bildirib ki, onu dörd nəfər yox, iki nəfər - 45 yaşlı kişi və bir nəfər sürücü qaçırıb. Həmçinin qız şikayətçi olmadığını da bildirib. Əlavə edib ki, ona qarşı heç bir fiziki və cinsi təzyiq göstərilməyib”.
Bələdiyyə sədri əlavə edib ki, bundan sonra ailələr arasında barışıq gözlənilmir. Qızın yaxınları ilə oğlan tərəfin ailə üzvləri arasında heç bir mübahisə yaşanmayıb.
Bərdədə qaçırılan 23 yaşlı qız tapılıb.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Bərdə regional qrupundan oxu.az-a bildirilib ki, keçirilmiş tədbirlər nəticəsində Bərdə rayonunda qaçırılan 2001-ci il təvəllüdlü qız polis əməkdaşları tərəfindən tapılaraq ailə üzvlərinə təhvil verilib.
Hazırda faktla bağlı İstintaq Bölməsində araşdırmalar davam etdirilir.
Qeyd edək ki, aprelin 23-də Bərdə rayonunun Uğurbəyli kənd sakini, 2001-ci il təvəllüdlü S.A. səhər saatlarında işə gedən zaman avtomobil yolunun kənarından həmkəndlisi, 45 yaşlı Fərhad Rzayev tərəfindən evlənmək məqsədilə qaçırılmışdı.скачать dle 11.3

Выяснились детали возвращения похищенной в Бардинском районе 23-летней девушки - ОБНОВЛЕНО
Как сообщил oxu.az председатель сельского муниципалитета Учурбейли Казым Гусейнов, местную жительницу похитил 45-летний мужчина.
"Девушку передали ее семье в ночное время. Мужчина принял решение вернуть девушку ее родственникам. Вечером написала объяснительную, в которой отметила, что ее похитили насильно. По словам девушки, в похищении участвовали не четыре человека, как это предполагалось раньше, а двое - 45-летний мужчина и водитель. Также она заявила, что на нее не было оказано какое-либо физическое или сексуальное давление и у нее нет жалоб", - добавил К.Гусейнов.
По его словам, примирения между семьями после произошедшего не ожидается, так как между родственниками с обеих сторон конфликта не было.
Найдена похищенная в Бардинском районе 23-летняя девушка.
Как сообщили в региональной группе пресс-службы МВД, в результате проведенных мероприятий сотрудники полиции обнаружили девушку 2001 года рождения и передали ее членам семьи.
В настоящее время по данному факту в следственном отделении Бардинского РОП продолжается расследование.
Напомним, утром 23 апреля жительница села Угурбейли С.А. (2001 г.р.) шла на работу. В это время односельчанин девушки 45-летний Фархад Рзаев похитил ее с целью женитьбы.