Azərbaycanda 51 kiloqram narkotik aşkarlanıb, həbs olunanlar var - FOTO/VİDEO
Daxili İşlər Nazirliyi Baş Narkotiklərlə Mübarizə İdarəsinin əməkdaşları narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsinin qarşısının alınması məqsədilə növbəti əməliyyat keçiriblər.
Bildirilib ki, əməliyyat zamanı Astara rayon sakini 1993-cü il təvəllüdlü İbrahim Ağayev saxlanılıb. Onun üzərindən, həmçinin yaşadığı ünvandan ümumilikdə 51 kiloqram, o cümlədən tərkibi psixotrop maddələrlə zənginləşdirilən 43 kiloqram marixuana, 3 kiloqram heroin və 5 kiloqram metamfetamin aşkarlanıb. İ.Ağayev narkotik vasitə və psixotrop maddəni İran İslam Respublikasının şəxsiyyəti istintaqla araşdırılan vətəndaşından əvvəlcədən təyin olunan məkandan ayrı-ayrı şəxslərə çatdırıb maddi gəlir əldə etmək məqsədi ilə əldə etdiyini bildirib.
Faktla bağlı cinayət işi başlanılıb, saxlanılan şəxs barəsində məhkəmənin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib. Narkotiklərin qanunsuz dövriyyəsinə qarşı mübarizə tədbirləri qətiyyətlə davam etdirilir.

В Азербайджане обнаружено более 50 кг наркотиков, есть арестованный - ФОТО/ВИДЕО
Было отмечено, что в ходе операции был задержан житель Астаринского района Ибрагим Агаев (1993 г.р.). При досмотре у него был обнаружен 51 кг наркотических средств, в том числе 43 кг марихуаны, 3 кг героина и 5 кг метамфетамина. И.Агаев сообщил, что наркотические средства и психотропные вещества он получил от гражданина Исламской Республики Иран, личность которого пока устанавливается следствием, в целях материальной выгоды.
По данному факту возбуждено уголовное дело, решением суда в отношении задержанного избрана мера пресечения в виде ареста. Решительные меры по борьбе с незаконным оборотом наркотиков продолжаются.