İlham Əliyev: “Ermənistanı istisna olmaqla, AİB-ə üzv ölkələrlə sıx tərəfdaşlıq münasibətlərimiz var”
23.04.2024 16:25 1 767
“Biz Avrasiya İqtisadi Birliyin bəzi tədbirlərinə Prezident və Baş nazir səviyyəsində dəvət edilmişik”.
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu sözləri Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev aprelin 23-də ADA Universitetində keçirilən “COP29 və Azərbaycan üçün Yaşıl Baxış” mövzusunda beynəlxalq forumda çıxışı zamanı söyləyib.
Avrasiya İqtisadi Birliyin tədbirlərində bir dəfə fəxri qonaq kimi iştirak etdiyini xatırladan dövlətimizin başçısı vurğulayıb:
“Ermənistan istisna olmaqla, Avrasiya İqtisadi Birliyinə üzv bütün ölkələrlə Azərbaycanın çox sıx tərəfdaşlıq münasibətləri var”.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев: Мы поддерживаем очень тесные партнерские отношения со странами ЕАЭС, кроме Армении
Мы были приглашены на некоторые мероприятия ЕврАзЭС (Евразийский экономический союз, ЕАЭС) на уровне президента и премьер-министра.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил Президент Ильхам Алиев 23 апреля в выступлении на международном форуме на тему "СОР29 и Зеленое видение для Азербайджана", организованном в Университете АДА.
Напомнив о том, что однажды участвовал в мероприятии ЕврАзЭС в качестве почетного гостя, глава государства отметил: "Азербайджан поддерживает очень тесные партнерские отношения со всеми странами-участницами Евразийского экономического союза, за исключением Армении".скачать dle 11.3