BDU-nun tələbəsi intihar etdi
“Qafqazinfo” xəbər verir ki, Heydər Əliyev prospektində yerləşən “AAAF Park” yaşayış kompleksindəki mənzillərdən birində kirayədə qalan 2003-cü il təvəllüdlü Ramil Nəsirov özünü asaraq intihar edib.
Onun meyiti eyvanda asılı halda aşkar edilib.
Faktla bağlı Abşeron Rayon Prokurorluğunda araşdırma aparılır.
Bakı Dövlət Universitetindən Oxu.Az-a Ramil Nəsirovun vəfatı ilə bağlı bildirilib ki, R.Nəsirov Şərqşünaslıq fakültəsinin IV kurs tələbəsi olub:
“2020-ci ildə BDU-nun Şərqşünaslıq fakültəsinə Tərcümə (fars dili) ixtisası üzrə qəbul olunmuş Ramil Nəsirov Universitetin təhsil göstəricələrinə görə fərqlənən və ictimai fəallığı ilə seçilən tələbələrindən olub. Daim BDU-nun və fakültənin ictimai həyatında aktiv iştirak edib. 2023-2024-cü tədris ilinin qış imtahan sessiyasında müvəffəq qiymətlər alıb və cari tədris ilində BDU-da təhsilini müvəffəqiyyətlə başa vurması gözlənilirdi”.скачать dle 11.3

В Хырдалане повесился студент
Как передает Qafqazinfo, Рамиль Насиров (2003 г.р.), снимавший одну из квартир в жилом комплексе AAAF Park на проспекте Гейдара Алиева, совершил суицид через повешение.
Его тело было обнаружено на балконе.
По данному факту в Абшеронской районной прокуратуре ведется расследование.
Как сообщили Oxu.Az в Бакинском государственном университете, он был студентом IV курса факультета востоковедения.
"Покойный в 2020 году поступил на факультет востоковедения БГУ по специальности перевод (персидский язык), отличался высокими образовательными показателями. Постоянно принимал активное участие в общественной жизни БГУ и факультета. Он получил высокие оценки на зимней экзаменационной сессии 2023/24 учебного года и ожидалось, что успешно завершит обучение в БГУ в текущем учебном году", - говорится в заявлении.скачать dle 11.3