Azərbaycan “Laçın” hücum təyyarələrini havaya qaldırdı - VİDEO
Müdafiə nazirinin təsdiq etdiyi 2024-cü ilin hazırlıq planına əsasən, Azərbaycan Hərbi Hava Qüvvələrinin aviasiya vasitələri təlim-məşq uçuşlarını icra ediblər.
Vurğulanıb ki, əvvəlcə şəxsi heyətə təhlükəsizlik qaydaları çatdırılıb. Hərbi pilotların sağlamlıq vəziyyəti yoxlanıldıqdan sonra praktiki uçuşlar yerinə yetirilib.
Ssenariyə uyğun olaraq “Su-25ML” (“Laçın”) və “Su-25” tipli təyyarələrdən müəyyən edilmiş marşrutlar üzrə gündüz vaxtı havaya qalxma, yerə enmə, həmçinin müxtəlif hündürlüklərdə çətin pilotaj və döyüş manevrləri üzrə tapşırıqlar icra edilib.
Hərbi pilotların döyüş hazırlığının təkmilləşdirilməsi məqsədilə keçirilən təlim-məşq uçuşları zamanı qarşıya qoyulan tapşırıqlar yüksək peşəkarlıqla yerinə yetirilib.скачать dle 11.3

Азербайджан запустил штурмовик "Лачын" - ВИДЕО
Согласно утвержденному министром обороны Азербайджана плану подготовки 2024 года, авиационные средства ВВС Азербайджана выполнили учебно-тренировочные полеты.
Как сообщили в Минобороны Азербайджана, сначала личному составу были разъяснены правила безопасности. После проверки состояния здоровья военных летчиков были выполнены практические полеты.
"В соответствии со сценарием экипажами самолетов типов Су-25МЛ ("Лачын") и Су-25 по установленным маршрутам в дневное время выполнялись задачи по взлету, посадке, а также по сложным пилотажным и боевым маневрам на различных высотах.
В ходе учебно-тренировочных полетов, проводимых с целью совершенствования боевой подготовки военных летчиков, поставленные задачи были выполнены с высоким профессионализмом", - говорится в сообщении ведомства.скачать dle 11.3