Brüssel toplantısı: Paşinyanın Qərblə birgə qurduğu planlar ortaya çıxdı
Aprelin 3-də Nikol Paşinyanın Antoni Blinken və Ursula fon der Lyayenlə görüşündən iki gün əvvəl sensasion hərbi-siyasi gündəmlə xarakterizə olunan “Brüsseldəki toplantı” ilk baxışdan kifayət qədər “təvazökar” nəticə ilə başa çatdı. Həmin vaxt bir çox insanda məntiqi sual yarandı: Ermənistana bir neçə yüz milyon dollarlıq iqtisadi yardım edildi, doğrudanmı, gərgin iş qrafikini nəzərə alındıqda Blinkenin Vaşinqtondan Brüsselə uçması belə bir xırdalıq naminədir?
Elə həmin vaxt ekspertlər bildirdilər ki, biz ancaq Ermənistan və onun Qərbdəki müttəfiqlərinin yayımladığı mənzərəni görürük.
Bu barədə Caliber.Az-ın hazırladığı materialda bildirilir.
Qeyd olunur ki, görüşdən dərhal sonra nəşr Brüsseldəki pərdəarxası danışıqların və orada əldə olunan razılaşmaların təfərrüatını mütləq təqdim edəcəyini bildirib.
“Budur, artıq etibarlı mənbələrdən ABŞ və Avropa İttifaqından Ermənistana hərbi-siyasi dəstəyin hansı istiqamətlərdə və hansı konkret proqramlar əsasında veriləcəyi barədə məlumat aldıq. Hazırda daxil olan sənədləri təhlil edirik və tezliklə məlumatları geniş ictimaiyyətlə paylaşacağıq. Amma artıq indidən deyə bilərik ki, Qərbin Ermənistana dəstəyinin dərəcəsi bütün gözləntilərimizi üstələyib. Əminik ki, Gürcüstan və Moldova da çox təəccüblənəcək - axı gürcülərin və moldovalıların ancaq arzulaya bildiyini ermənilər əldə edirlər. Təəssüf ki, hər şey göstərir ki, bu dəstək ilk növbədə Azərbaycana qarşı yönəlib”, - deyə məqalədə vurğulanıb.скачать dle 11.3

Сенсационные подробности "сходки в Брюсселе" - ВАЖНЫЙ АНОНС
"Сходка в Брюсселе", о сенсационной военно-политической повестке которой Caliber.Az эксклюзивно сообщил 3 апреля - за два дня до встречи Никола Пашиняна с Энтони Блинкеном и Урсулой фон дер Ляйен, завершилась, на первый взгляд, довольно скромным результатом.
Тогда у многих читателей возник логичный вопрос: пара сотен миллионов долларов экономической помощи для Армении - неужели ради такой мелочи Энтони Блинкен, учитывая его загруженный график, прилетел из Вашингтона в Брюссель? Уже тогда редакция сообщила, что они увидели лишь ту картинку, которую транслировали Армения и ее союзники на Западе.
Сразу же после встречи сайт проинформировал о том, что обязательно предоставит подробности закулисных переговоров в Брюсселе и достигнутых там договоренностей. И вот от достоверных источников они получили целый пласт информации о том, в каких сферах и по каким конкретным программам будет осуществляться военно-политическая поддержка Армении со стороны США и Евросоюза.
На данный момент анализируются полученные документы, и скоро они поделятся данными с широкой общественностью. Но уже сейчас можно констатировать, что степень поддержки Западом Армении превзошла все ожидания. Уверены, что в Грузии и Молдове очень удивятся - ведь армяне получают то, о чем грузины и молдаване могли лишь мечтать. И, к сожалению, все указывает на то, что направлена эта поддержка, в первую очередь, против Азербайджана.скачать dle 11.3