Hacı Əliyev səhhəti ilə bağlı problemə aydınlıq gətirdi
Azərbaycanın 65 kiloqram çəki dərəcəsində mübarizə aparan sərbəst güləşçisi Hacı Əliyevin səhhətində yaranan nasazlıqla bağlı məsələyə aydınlıq gəlib.
Bu barədə İdman.biz saytına üçqat dünya və dördqat Avropa çempionunun özü məlumat verib.
Əliyev bildirib ki, hazırda gözünə düşən mikrobla bağlı müalicə işləri yekunlaşıb:
“Sadəcə tam sağalmağımı gözləyirəm. Hər iki dizimdə olan problem hələ qalır. 10 gün fizioterapiya olunacağam. Amma fiziki məşqlərimi davam etdirirəm. İki həftədən sonra milli komandaya qoşulacağam”.
Qeyd edək ki, Hacı Əliyev Bakıda keçirilən Avropa Olimpiya Təsnifat Turnirinin 1/8 finalında fransalı rəqibi Həmzət Arsamerzoyevlə görüşəndə qaşı partlayıb və tikişdən sonra gözünə mikrob düşüb.скачать dle 11.3

Стало известно о состоянии здоровья азербайджанского борца Гаджи Алиева
Как сообщил idman.biz сам трехкратный чемпион мира и четырехкратный чемпион Европы, лечение его глазной инфекции уже завершено.
"Я просто жду полного выздоровления. У меня до сих пор есть проблемы с обоими коленями. Буду проходить физиотерапию в течение 10 дней. Но я продолжаю заниматься. Присоединюсь к сборной через две недели", - сказал спортсмен.
Отметим, что Гаджи Алиеву во время поединка с французским соперником Хамзатом Арсамерзоевым в 1/8 финала Европейского олимпийского квалификационного турнира в Баку рассекли бровь, после чего у борца-вольника развилась глазная инфекция.