Daha iki tiktoker polis tərəfindən saxlanıldı, biri həbs edildi - FOTO
Sosial şəbəkələrdə cəmiyyətə qarşı hörmətsizlik, mənəvi dəyərlərə uyğun olmayan qeyri-etik paylaşımlar və çağırışlar edən şəxslərlə bağlı polis əməkdaşları tərəfindən tədbirlər davam etdirilir.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətindən verilən məlumata görə, tədbirlərlə 1998-ci il təvəllüdlü, “Tiktok”da “Po jizni Cesi” ləqəbi ilə tanınan Cəsarət Cavadov, 1996-cı təvəllüdlü, “Roşka” ləqəbi ilə tanınan Rövşən Süleymanov saxlanılıblar.
Müvafiq qərarla C.Cavadov 30 sutka inzibati qaydada həbs edilib.
R.Süleymanov barəsində araşdırmalar davam etdirilir. Onun da əməllərinə hüquqi qiymət veriləcək.
“Sosial platformalarda, xüsusilə də canlı yayımlar zamanı cəmiyyətə qarşı açıq hörmətsizlik, mənəvi dəyərlərə zidd davranışlar sərgiləyən şəxsləri bu əməllərindən çəkinməyə çağırırıq”, - DİN-in məlumatında deyilir.
Xatırladaq ki, bundan öncə “Miri” adı ilə tanınan Mirnamiq Mirələmzadə internetdə yayılması qadağan edilən məlumatlar paylaşdığına görə, “Magerramoff” ləqəbli Əmrah Məhərrəmov isə sosial şəbəkələrdə cəmiyyətə qarşı hörmətsizlik nümayiş etdirdiyinə görə saxlanılıblar.скачать dle 11.3

В Азербайджане задержаны очередные тиктокеры - ФОТО
Сотрудники полиции принимают меры в отношении граждан, которые проявляют неуважение к обществу, делятся в социальных сетях неэтическими публикациями и размещают призывы, не соответствующие нашим моральным ценностям.
Как сообщили в пресс-службе Министерства внутренних дел (МВД), благодаря принятым мерам были задержаны Джасарат Джавадов (1998 г.р.), известный под ником Po jizni Cesi, и Ровшан Сулейманов (1996 г.р.), известный под ником Roşka.
С соответствующим решением Дж.Джавадов арестован в административном порядке на 30 суток.
Джасарат Джавадов
Расследование в отношении Р.Сулейманова продолжается. Его действиям также будет дана правовая оценка.
Ровшан Сулейманов
"Мы призываем людей, которые демонстрируют явное неуважение к обществу и поведение, противоречащее моральным ценностям, воздерживаться от этих действий на социальных платформах, особенно во время прямых трансляций", - заявили в МВД.
Напомним, что ранее известный под ником Miri Мирнамиг Мираламзаде был задержан за распространение запрещенной информации в интернете, а Амрах Магеррамов, известный под ником Magerramoff, был задержан за проявление неуважения к обществу в социальных сетях.скачать dle 11.3