Bir milyon manatı ələ keçirən biznesmendən xəbər var
Özünü yüksəkvəzifəli şəxsin qohumu kimi təqdim edərək dələduzluq əməli törətmiş 1993-cü il təvəllüdlü Əsəd Əsədovun barəsindəki məhkəmə qərarından kassasiya şikayəti verilib.
Pravda.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, şikayət Ali Məhkəmənin hakimi Ələsgər Novruzovun sədrliyi ilə araşdırılacaq.
Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hökmü ilə Ə.Əsədov 8 il 6 ay müddətinə azadlıqdan məhrum edilib. Gəncə Apellyasiya Məhkəməsi onun şikayətini təmin etməyib.
Araşdırmalar zamanı məlum olub ki, Ə.Əsədov Gəncədə avtomobil və ehtiyat hissələrinin satışı ilə məşğul olub. Əsasən nisyə şəkildə mal alıb-satan Əsədov özünü vəzifəli şəxsin yaxını kimi təqdim edərək ümumilikdə 33 nəfərdən dəyəri bir milyon manata yaxın olan ehtiyat hissələri, avtomobillər və nağd pul alaraq dələduzluq edib. O, aldatma yolu ilə ələ keçirdiyi əmlakların xeyli hissəsini geri qaytarsa da, bir hissəsi qalıb.
Gənc iş adamı Cinayət Məcəlləsinin 178.3.2 (dələduzluq - külli miqdarda ziyan vurmaqla törədildikdə) maddəsi ilə ittiham olunub.скачать dle 11.3

Обвиняемый в мошенничестве на 1 млн манатов бизнесмен снова предстанет перед судом
Подана кассационная жалоба на приговор в отношении Асада Асадова (1993 г.р.), обвиняемого в мошенничестве.
Как сообщает pravda.az, жалоба будет рассмотрена под председательством судьи Верховного суда Алескера Новрузова.
Время судебного заседания пока не объявлено.
Согласно приговору Гянджинского суда по тяжким преступлениям, А.Асадов был приговорен к 8 годам и 6 месяцам лишения свободы.
В ходе проведенного расследования выяснилось, что А.Асадов занимался продажей автомобилей и автомобильных запчастей в Гяндже. В этом городе у него было несколько магазинов. А.Асадов, который в основном покупал и продавал товары в рассрочку, представился близким человеком должностного лица и совершил мошенничество, получив в общей сложности от 33 человек запчасти, автомобили и наличные на сумму около 1 млн манатов. Значительную часть имущества обвиняемый вернул.
Бизнесмену было предъявлено обвинение по статье 178.3.2 (мошенничество с причинением крупного ущерба) Уголовного кодекса Азербайджанской Республики.скачать dle 11.3