Azərbaycanda məhkəmə sədri vəzifəsindən azad edildi
“Report” xəbər verir ki, bu, Milli Məclisin bugünkü iclasında müzakirəyə çıxarılan “Azərbaycan Respublikası Ali Məhkəməsi hakimlərinin təyin edilməsi haqqında” qanun layihəsində əksini tapıb.
Layihəyə əsasən, Gəncə Apellyasiya Məhkəməsinin hakimləri Hüseynov Mirbahəddin Mirdamət oğlu və Hüseynzadə Afiq Hüseyn oğlu Sumqayıt Apellyasiya Məhkəməsinin hakimləri təyin ediliblər.
Qeyd edək ki, Hüseynov Mirbahəddin Mirdamət oğlu Gəncə Apellyasiya Məhkəməsinin sədri olub.
Eyni zamanda Sumqayıt İnzibati Məhkəməsinin hakimi İsmayıl Rza oğlu Quliyev vəzifəsinin dəyişdirilməsi ilə əlaqədar Sumqayıt Apellyasiya Məhkəməsinin hakimi təyin olunub.
Lətifə Məhyəddin qızı Məmmədova da vəzifəsinin dəyişdirilməsi ilə əlaqədar Sumqayıt Apellyasiya Məhkəməsinin hakimi vəzifəsindən azad edilib.скачать dle 11.3

В Азербайджане председатель суда освобожден от должности
Как сообщает Report, это отражено в законопроекте "О назначении судей Верховного суда Азербайджанской Республики", который обсуждался на сегодняшнем заседании Милли Меджлиса.
Согласно проекту, судьями Сумгайытского апелляционного суда назначены судьи Гянджинского апелляционного суда Мирбахеддин Гусейнов и Афиг Гусейнзаде.
Отметим, что Мирбахеддин Гусейнов был председателем Гянджинского апелляционного суда.
В то же время судья Сумгайытского административного суда Исмайыл Гулиев в связи со сменой должности был назначен судьей Сумгайытского апелляционного суда.
Латифа Мамедова освобождена от должности судьи Сумгайытского апелляционного суда в связи со сменой должности.скачать dle 11.3