Hərbçilərə yeni mənzillər verilib
Azərbaycan Ordusunun Təlim və Tədris Mərkəzində Silahlı Qüvvələrdə qüsursuz xidmət etmiş hərbi qulluqçulara yeni mənzillər təqdim edilib.
“Report” xəbər verir ki, təqdimatda Müdafiə Nazirliyinin Hüquq idarəsinin rəisi, Daimi Mənzillərin Verilməsi Komissiyasının sədri polkovnik Elçin Əliyev, Mətbuat Xidmətinin rəisi polkovnik Anar Eyvazov və digər vəzifəli şəxslər iştirak ediblər.
“Hərbi qulluqçulara dövlət hesabına daimi mənzillər verilir. Ötən il hərbçilərə 473 mənzil verilib. Həmin mənzillər püşkatma yolu ilə hərbi qulluqçuların arasında bölünüb. Bu il tam sənədləşdirilərək Prezident İlham Əliyevin tapşırığı ilə Novruz bayramı ərəfəsində həmin mənzillərin açarları təqdim olunur. Azərbaycan Ordusunun rəhbərliyi və şəxsi heyətinin adından dövlətimizin başçısına minnətdarlığımızı bildiririk. Onun qayğısını həmişə hiss edirik”, - polkovnik Elçin Əliyev deyib.скачать dle 11.3

В Азербайджане военнослужащим предоставлены новые квартиры
В учебно-тренировочном центре азербайджанской армии военнослужащим, прошедшим безупречную службу в Вооруженных силах, состоялась церемония вручения ключей от новых квартир.
Как сообщает Report, в мероприятии приняли участие начальник юридического управления Министерства обороны, председатель комиссии по предоставлению постоянного жилья полковник Эльчин Алиев, начальник пресс-службы полковник Анар Эйвазов и другие должностные лица.
"Военнослужащим предоставляется постоянное жилье за счет государства. В прошлом году военнослужащим были предоставлены 473 квартиры. Они были распределены между ними путем жеребьевки. В этом году по поручению Президента Ильхама Алиева в преддверии праздника Новруз вручаются ключи от этих квартир. От имени руководства и личного состава азербайджанской армии выражаем благодарность главе государства. Мы всегда чувствуем его заботу", - подчеркнул Э.Алиев.скачать dle 11.3