DİN “28 May”dakı məhdudlaşdırma ilə bağlı açıqlama yayıb: Məqsəd sürücüləri cərimələmək deyil
“28 May” metrostansiyası və Bakı Dəmiryol Vağzalı qarşısında fərdi avtomobillərin hərəkətinin məhdudlaşdırılması ilə bağlı qərar Bakı Şəhər Dövlət Yol Polisi İdarəsi və Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyi (AYNA) tərəfindən birgə həyata keçirilir.
"Məqsəd sürücüləri cərimələmək yox, ərazini piyadaların hərəkəti üçün daha əlverişli zonaya çevirmək və təhlükəsizlik mühitini formalaşdırmaqdır", - məlumatda vurğulanıb.
Qeyd edək ki, bu gündən metronun "28 May" stansiyası və Bakı Dəmiryolu Vağzalının qarşısına avtomobillərin girişi qadağan olunub. Şəxsi avtomobillər sözügedən əraziyə buraxılmır. Bu ərazidə yalnız müntəzəm sərnişindaşıma fəaliyyəti göstərən ictimai nəqliyyat vasitələrinin hərəkətinə icazə verilir. Ərazidəki parklanma yerləri də fəaliyyətini dayandırır.скачать dle 11.3

МВД об ограничениях в центре Баку: Мы не преследуем цель штрафовать водителей
Ограничение проезда личного автотранспорта на площади перед станцией метро "28 Мая" и Бакинским железнодорожным вокзалом нацелено на превращение этой территории в безопасную зону для пешеходов.
Об этом заявили в Министерстве внутренних дел Азербайджана.
В ведомстве отметили, что исполнение решения осуществляется совместно Главным управлением государственной дорожной полиции города Баку и Агентством наземного транспорта Азербайджана (AYNA).
"Цель не в том, чтобы штрафовать водителей, а превратить этот район в более удобную зону для пешеходов и создать безопасную среду", - говорится в информации.
С сегодняшнего дня ограничено движение личного автотранспорта на площади перед станцией метро "28 Мая" и Бакинским железнодорожным вокзалом. Действовавшие на территории автомобильные парковки прекратили работу и будут демонтированы.скачать dle 11.3