İlham Əliyev: “Qazaxıstan və Azərbaycan iki qardaş dövlətdir”
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu sözləri Prezident İlham Əliyev Azərbaycan-Qazaxıstan Ali Dövlətlərarası Şuranın birinci iclasında deyib.
Xalqlarımızın ictimai-siyasi formasiyadan asılı olmayaraq, uzun əsrlər boyu sülh, qardaşlıq, əməkdaşlıq şəraitində yaşadıqlarını vurğulayan dövlətimizin başçısı qeyd edib:
“İki müstəqil dövlət olaraq isə artıq 30 ildən çoxdur ki, həm beynəlxalq strukturlarda, həm də ikitərəfli formatda fəal qarşılıqlı fəaliyyət göstərir. Son vaxtlar qarşılıqlı səfərlərimizin dinamikası çox illüstrativdir və bu, münasibətlərə yeni dinamizm verildiyini göstərir”.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев: Казахстан и Азербайджан - это два братских государства
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал Президент Ильхам Алиев на первом заседании Высшего межгосударственного совета Азербайджана и Казахстана.
Подчеркнув, что на протяжении многих веков наши народы живут в мире, братстве и сотрудничестве, независимо от общественно-политической формации, глава государства отметил: "А как два независимых государства уже более 30 лет активно взаимодействуют как в международных структурах, так и в двустороннем формате. Но в последнее время динамика наших взаимных визитов очень иллюстративна и говорит о том, что отношениям придан новый динамизм".скачать dle 11.3