Haitidə quldurlar beynəlxalq hava limanını ələ keçirməyə cəhd ediblər
Haitinin paytaxtı Port-o-Prinsdə silahlı quldurlar ölkənin əsas beynəlxalq hava limanını ələ keçirməyə cəhd ediblər.
Bu barədə "Associated Press" məlumat yayıb.
Agentliyin məlumatına görə, quldurlar respublikada yaranmış ağır vəziyyətlə əlaqədar fəaliyyətini dayandırmış Tussen Luvertür hava limanına daxil olaraq onu zəbt etməyə cəhd ediblər. Polis cinayətkarlara şiddətli müqavimət göstərib. Belə ki, uçuş-enmə zolağında yerləşən zirehli polis maşını quldurlara atəş açıb, onların aeroport ərazisini zəbt etməsinə mane olmağa çalışıb.
Atışmaların ortasında qalan mülki hava limanı işçiləri qaçmaq məcburiyyəti ilə üzləşib.скачать dle 11.3

В Гаити бандиты пытались захватить главный международный аэропорт страны
В столице Гаити Порт-о-Пренсе вооруженные банды попытались захватить главный международный аэропорт страны.
По сведениям журналистов агентства, бандиты проникли в аэропорт имени Туссена-Лувертюра, который из-за тяжелой ситуации в республике перестал работать, и попытались занять его. Полицейские оказали преступникам ожесточенное сопротивления. Так, находившийся на взлетно-посадочной полосе бронированный автомобиль полиции открыл огонь по бандитам, пытаясь не дать им занять территорию аэропорта.
Гражданские сотрудники аэропорта, попавшие в самый центр перестрелки, вынуждены были спасаться бегством.скачать dle 11.3