Bakıda yeniyetməyə avtobus sürməyə icazə verən valideyn cəzalandırıldı - VİDEO
Sosial şəbəkələrdə “Isuzu” markalı avtobusun azyaşlı tərəfindən idarə olunmasını əks etdirən videogörüntü yayımlanıb.
Daxili İşlər Nazirliyinin Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsindən verilən xəbərə görə, aparılan araşdırma nəticəsində hadisənin paytaxtın Xəzər rayonunda 15 yaşlı yeniyetmə tərəfindən törədildiyi müəyyən edilib.
Baş DYP İdarəsinin əməkdaşları tərəfindən həmin yeniyetmə və atası ilə profilaktik söhbətlər aparılıb. Səhlənkarlığa yol verdiyini etiraf edən valideyn barəsində qanunvericiliyə uyğun tədbir görülüb.
Baş DYP İdarəsi azyaşlıların sükan arxasına keçməsinə şərait yaradan valideynlərə müraciət edərək belə yanaşmanın əksər hallarda faciəyə gətirib çıxardığını bir daha xatırladır, gənc nəsli qanunlara və ictimai dəyərlərə hörmət ruhunda tərbiyə etməyə çağırır.скачать dle 11.3

В Баку наказан родитель, позволивший подростку управлять автобусом - ВИДЕО
В социальных сетях опубликовано видео, на котором запечатлен несовершеннолетний, управляющий автобусом Isuzu.
Как сообщили в Главном управлении Государственной дорожной полиции (ГДП) МВД, в результате расследования было установлено, что кадры сняты в Хазарском районе столицы, а за рулем транспортного средства находился 15-летний подросток.
Сотрудники управления провели с подростком и его отцом профилактическую беседу. В отношении родителя, признавшего, что допустил халатность, были приняты соответствующие правовые меры.
Обращаясь к родителям, позволяющим несовершеннолетним садиться за руль, ГУГДП еще раз напоминает, что подобный подход в большинстве случаев приводит к трагедии, и призывает воспитывать молодое поколение в духе уважения к законам и общественным ценностям.скачать dle 11.3