Ölkə ərazisinə qaçaqmalçılıq yolu ilə daxil olmuş 33 kiloqram narkotik vasitə ələ keçirilib - FOTO
Ölkə ərazisinə qaçaqmalçılıq yolu ilə daxil olmuş 33 kiloqram narkotik vasitə, psixotrop maddə və həblərin paytaxt ərazisinə çatdırılaraq burada realizə olunmasının qarşısı polis əməkdaşları tərəfindən alınıb.
Bildirilib ki, Astara Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşlarının rayonun Ərçivan qəsəbəsi ərazisində keçirdikləri əməliyyat tədbirləri zamanı Bakı şəhər sakini, hazırda narkotiklərin qanunsuz dövriyyəsi, qaçaqmalçılıq, dövlət sərhədini qanunsuz keçmə maddələri ilə axtarışda olan, əvvəllər isə Cinayət Məcəlləsinin oğurluq, xuliqanlıq, əmlakı qəsdən məhvetmə və ya zədələmə, hədə-qorxu ilə tələbetmə və digər maddələri ilə məhkum olunmuş Aqil Şirəliyev “Chevrolet Nexia” markalı avtomobildə saxlanılıb.
Həmin nəqliyyat vasitəsinin yük yerindən A.Şirəliyevə məxsus iki ədəd torbadan umumilikdə 15 kiloqram heroin, 16 kiloqram marixuana, iki kiloqram metamfetamin və 1000 ədəd metadon həbi aşkarlanaraq götürülüb. Saxlanılan şəxsin ölkəyə İrandan qaçaqmalçılıq yolu gətirilmiş həmin narkotik vasitələri pul qarşılığında paytaxt ərazisinə çatdırmaq üçün əldə etdiyi müəyyən edilib. A.Şirəliyev barəsində məhkəmənin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib, istintaq tədbirləri davam etdirilir.
Bundan əlavə, şöbə əməkdaşları tərəfindən Astara rayonunda son bir ay ərzində keçirilən əməliyyat tədbirləri nəticəsində 11 ədəd müvafiq sənədləri olmadan qanunsuz saxlanılan ov tüfəngi aşkarlanaraq götürülüb.

В Азербайджане из незаконного оборота изъято 33 кг наркотиков - ФОТО
Сотрудниками полиции Астаринского района предотвращен незаконный оборот 33 кг наркотических средств, психотропных веществ и таблеток, ввезенных контрабандой из Ирана.
Как сообщили в лянкяранской региональной группе пресс-службы МВД, в ходе оперативных мероприятий на территории поселка Арчиван задержан житель города Баку, ранее судимый Агиль Ширалиев, находящийся в розыске по статьям о незаконном сбыте наркотиков и контрабанде.
Из багажника автомобиля марки Chevrolet Nexia, в котором находился Ширалиев, в двух пакетах было обнаружено и изъято в общей сложности 15 кг героина, 16 кг марихуаны, 2 кг метамфетамина и 1 000 упаковок таблеток метадона. Установлено, что задержанный ввез наркотики контрабандным путем из Ирана. Решением суда в отношении Ширалиева избрана мера пресечения в виде ареста, следственные мероприятия продолжаются.
Кроме того, в результате оперативных мероприятий за последний месяц в Астаринском районе было обнаружено и изъято 11 единиц незаконно хранящихся охотничьих ружей.