Bakıda məşhur idmançıların döydüyü şəxs barışıq ərizəsi yazdı - FOTO
Azərbaycan MMA və Qrapplinq Federasiyasının baş məşqçisi Ruslan Əfəndiyev və tələbələri - Tofiq Musayev, Xəzər Rüstəmov, Vüqar Kərəmov, Mehman Məmmədov və Rüfət Əsədov tərəfindən döyülən veteran idmançı Həsən Əzizov barışıq ərizəsi yazıb.
Bakupost.az xəbər verir ki, təqsirləndirilən şəxslər Həsən Əzizovun üzvü olduğu Ukrayna Azərbaycanlıları Birləşmiş Diasporuna müraciət ediblər. Təşkilat rəhbərliyinin məsələyə müdaxiləsindən sonra tərəflər arasında barışıq əldə olunub.
Qeyd edək ki, Həsən Əzizov “Rizin” Döyüş Federasiyasının paytaxtda təşkil etdiyi turnirlə bağlı şou mərasimi zamanı döyülüb. Mərasimə 4 yaşlı uşağı ilə qatılan idmançı MMA və Qrapplinq Federasiyasının baş məşqçisi Ruslan Əfəndiyev və tələbələri - Tofiq Musayev, Xəzər Rüstəmov, Vüqar Kərəmov, Mehman Məmmədov və Rüfət Əsədovun hücumuna məruz qalıb. Onlar döydükdən sonra onu paltardəyişmə otağına apararaq idman karyerasını sonlandırmaq üçün şəxsiyyətini alçaltmaq istəyiblər. Buna səbəb Həsən Əzizovun idman yarışına xaricdən idmançı dəvət etməsi olub. Onlar qrup halında köməksiz vəziyyətdə H.Əzizovdan bu sahədən çəkilməsini tələb ediblər, əks təqdirdə onu daha ağır hadisələrin gözlədiyi barədə xəbərdarlıq ediblər.
Faktla bağlı Bakı Şəhər Baş Polis İdarəsində cinayət işi başlanıb, 4 nəfər həbs olunub.
Xətai Rayon Məhkəməsində həmin şəxslərlə bağlı qərar qəbul edilib.
Qərara əsasən, Ruslan Əfəndiyev, Xəzər Rüstəmov, Vüqar Kərəmov və Rüfət Əsədov barəsində 1 ay 26 gün müddətinə həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Onlar Cinayət Məcəlləsinin 221.2.1-ci (bir qrup şəxs tərəfindən və ya təkrarən xuliqanlıq törədildikdə) maddəsi ilə ittiham ediliblər.

Подвергшийся нападению известных спортсменов в Баку написал заявление о примирении - ФОТО
Спортсмен-ветеран Гасан Азизов, избитый главным тренером Федерации ММА и грэпплинга Азербайджана Русланом Эфендиевым и его учениками - Тофигом Мусаевым, Хазаром Рустамовым, Вугаром Керемовым, Мехманом Мамедовым и Руфатом Асадовым, написал заявление о примирении.
Как передает bakupost.az, обвиняемые обратились в Объединенную диаспору азербайджанцев Украины, членом которой является Азизов. После вмешательства руководства организации между сторонами было достигнуто примирение.
Напомним, что конфликт произошел во время шоу, организованного бойцовской Федерацией боевых искусств Rizin в столице Азербайджана. Между спортсменами произошла драка, в результате вышеуказанные лица избили Г.Азизова на глазах у его четырехлетнего ребенка.
Причиной конфликта стало то, что последний пригласил на соревнования бойца из-за рубежа. Нападавшие потребовали у Г.Азизова оставить данное направление боевых искусств.
Касательно указанных лиц в Хатаинском районном суде было принято решение.
Согласно ему, в отношении Р.Эфендиева, Х.Рустамова, В.Керемова и Р.Асадова избрана мера пресечения в виде ареста сроком на 1 месяц и 26 дней.
Им было предъявлено обвинение по статье 221.2.1 (хулиганство, совершенное группой лиц или повторно) Уголовного кодекса Азербайджанской Республики.