Arvadını fahişəliyə cəlb edən kişiyə AĞIR CƏZA
Ali Məhkəmədə fahişəliyə cəlb etmədə və əxlaqsızlıq yuvaları saxlamada təqsirləndirilən Sahib Səfərovun (şərti) barəsindəki hökmdən verilən kassasiya şikayəti üzrə məhkəmə iclası başa çatıb.
Pravda.az xəbər verir ki, hakim Tahir Kazımovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə qərar elan olunub.
İttihama görə, Sahib Səfərov 2021-2022-ci illər ərzində istintaqla müəyyən edilə bilinməyən ay, gün və vaxtda yaşadığı Ağdam rayonu Quzanlı Köçkün qəsəbəsində yerləşən fərdi yaşayış evinin həyətindəki qeyri-yaşayış sahəsini müştərilərin cinsi əlaqədə olması üçün yataq dəsti və digər məişət avadanlıqları ilə təchiz edib fahişəliklə məşğul olmaq üçün mühafizəsini təmin edib. O, həmin yeri yararlı vəziyyətə gətirərək arvadı H.S.-ni (şərti) bir neçə dəfə kişi müştərilərlə görüşdürüb, fahişəliklə məşğul olmağa cəlb edib.
Daha sonra Sahib Səfərov cinayət məsuliyyətinə cəlb edilib. Ağdam Rayon Məhkəməsinin hökmü ilə o, 4 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib. Gəncə Apellyasiya Məhkəməsi hökmü dəyişdirmədən saxlayıb.скачать dle 11.3

Сутенер, вовлекший свою жену в проституцию, снова предстал перед судьей
В Верховном суде завершилось судебное заседание по кассационной жалобе на приговор в отношении Сахиба Сафарова (имя и фамилия условные - ред.), обвиняемого в привлечении к проституции и содержании притона для оказания интимных услуг.
Как сообщает pravda.az, на процессе под председательством судьи Таира Кязымова было зачитано решение, согласно которому кассационная жалоба не была удовлетворена.
Согласно обвинению, подсудимый в течение 2021-2022 годов содержал притон для занятия проституцией в нежилом помещении во дворе частного жилого дома, в поселке Гузанлы Кечкун Агдамского района. Он оснащал постельным бельем и другими бытовыми принадлежностями "очаг разврата", а также обеспечивал охрану своих клиентов. Кроме того, обвиняемый несколько раз заставлял свою супругу встречаться с клиентами и вовлек ее в проституцию.
Агдамский районный суд приговорил С.Сафарова к 4 годам лишения свободы. Гянджинский апелляционный суд оставил приговор без изменения.скачать dle 11.3