Bakıda sürücü narkotik qəbul edib maşını əks istiqamətdə sürdü - VİDEO
Bakı şəhər DYP İdarəsinin əməkdaşları tərəfindən nəqliyyat vasitəsində konstruksiya dəyişikliyi etdiyi üçün KIA markalı, 99-RO-503 dövlət qeydiyyat nişanlı nəqliyyat vasitəsinin sürücüsünə “saxla” işarəsi verilsə də, o, buna məhəl qoymayaraq, H.Əliyev prospektində nəqliyyat axınına əks istiqamətdə hərəkətini davam etdirib.
Bu barədə Bakı Şəhər Dövlət Yol Polisi İdarəsinin Təbliğat və ictimai işlər üzrə rəisi, polis kapitanı Toğrul Nəsirli məlumat yayıb.
Bildirilib ki, görülən tədbirlər nəticəsində yol-hərəkəti qaydalarını davamlı şəkildə pozaraq digər hərəkət iştirakçılarının da sağlamlığı üçün təhlükə yaradan sürücü Elşən İlham oğlu Qanbayev saxlanılıb.
Sənədləri yoxlanılan zaman sürücünün hərəkətləri şübhə doğurduğundan onun tibbi müayinədən keçməsi təmin olunub. Müayinə zamanı E.Qanbayevin narkotik vasitə qəbul etməsi də müəyyən olunub.
Sürücü barəsində Azərbaycan Respublikası İnzibati Xətalar Məcəlləsinin müvafiq maddələrinə əsasən inzibati protokol tərtib edilərək baxılması üçün aidiyyəti məhkəməyə göndərilib.
Məhkəmənin qərarı ilə E.Qanbayevin sürücülük hüququ 1 il müddətinə məhdudlaşdırılıb və o, 15 sutka inzibati qaydada həbs edilib.

Сотрудники Управления Государственной дорожной полиции (ГДП) города Баку за внесение изменений в конструкцию транспортного средства подали знак остановиться водителю автомобиля KIA, однако он проигнорировал его и продолжил следовать по проспекту Гейдара Алиева в направлении, противоположном движению транспорта.
Как сообщает Oxu.Az, информацию об этом распространил начальник пропаганды безопасности дорожного движения и связи с общественными структурами столичного управления ГДП, капитан полиции Тогрул Насирли.
В результате принятых мер был задержан водитель Эльшан Ганбаев, систематически нарушавший правила дорожного движения и создававший тем самым угрозу здоровью других участников дорожного движения.
При проверке документов действия водителя вызвали подозрения у правоохранителей, поэтому он был направлен на медицинское освидетельствование. Экспертиза установила, что Э.Ганбаев принимал наркотик.
На нарушителя был составлен протокол по соответствующим статьям Кодекса Азербайджанской Республики об административных проступках и направлен на рассмотрение в суд.
По решению суда Э.Ганбаеву было назначено наказание в виде ограничения права управления транспортным средством сроком на год и ареста в административном порядке на 15 суток.