Gəncədə şagirdi məktəbin önündə bıçaqlayan şəxs saxlanılıb - YENİLƏNİB (FOTO)
Gəncə Şəhər Baş Polis İdarəsinə şəhər sakini, 2007-ci il təvəllüdlü R. Rəhimovun kəsici-deşici alətlə xəsarət alması və həmin xəsarətdən ölməsi barədə məlumat daxil olub.
DİN-in Mətbuat Xidmətinin Gəncə regional qrupunun baş inspektoru, polis kapitanı Eşqin Qasımov bildirib ki, məlumatla bağlı Gəncə Şəhər Baş Polis İdarəsinin və Şəhər Prokurorluğunun əməkdaşları hadisə yerinə gələrək müvafiq araşdırmalar həyata keçiriblər. Polis əməkdaşlarının keçirdikləri əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində qətli törətməkdə şübhəli bilinən, 2007-ci il təvəllüdlü F. Şabanov saxlanılaraq istintaqa təqdim edilib. Faktla bağlı araşdırmalar davam etdirilir.
Gəncədə bıçaqlanaraq qətlə yetirilən 11-ci sinif şagirdi Raul Rəhimovun dərsə davamiyyəti yaxşı olub.
“Report”un Qərb bürosunun məlumatına görə, o, səhər saatlarında dərsə gedən zaman məktəbin qarşısında bir bıçaq zərbəsi ilə ağır xəsarət alıb.
Məktəbli ağır halda Gəncə şəhər 3 nömrəli Təxirəsalınmaz Təcili Tibbi Yardım Xəstəxanasına aparılıb. Həkimlərin göstərdikləri yardımlara baxmayaraq, o ölüb.
Hadisəni törətməkdə şübhəli bilinən Fərid adlı şəxsin yaxınlarından biri 8 nömrəli məktəbin əməkdaşı olub, sonradan yaşla əlaqədar işindən çıxıb. Hadisəni törədən şəxsin digər məktəblərdən birində oxuduğu bildirilir.
Hazırda hadisə ilə bağlı araşdırmalar davam etdirilir.
Xatırladaq ki, Baş Prokurorluğun Mətbuat xidməti sözügedən hadisə ilə bağlı rəsmi məlumat yayıb. Məlumatda bildirilib ki, Gəncədə məktəbin önündə şagirdin bıçaqlanması faktı ilə əlaqədar cinayət işi açılıb:
“Faktla bağlı Gəncə şəhər prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adam öldürmə) maddəsilə cinayət işi başlanıb.
Cinayət əməlini törətməkdə şübhəli bilinən şəxsin müəyyən edilərək saxlanılması istiqamətində prokurorluq və polis əməkdaşları tərəfindən təxirəsalınmaz istintaq-əməliyyat tədbirləri aparılır.
Nəticəsi barədə əlavə məlumat veriləcək”.
Yanvarın 23-də səhər saatlarında Gəncə şəhəri M.P.Vaqif adına 8 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdi Raul Rəhimov təhsil müəssisəsinin önündə kənar şəxs tərəfindən bıçaqlanıb.
Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyindən bildirilib ki, şagird dərhal xəstəxanaya çatdırılsa da, orada vəfat edib.

Задержан подозреваемый в нанесении ножевого ранения ученику перед школой в Гяндже - ОБНОВЛЕНО (ФОТО)
23.01.2024 12:10 4 179
В Главное управление полиции города Гянджа поступила информация о смерти местного жителя Р.Рагимова (2007 г.р.), который получил ножевое ранение.
Как сообщил старший инспектор гянджинской региональной группы пресс-службы МВД капитан полиции Эшгин Гасымов, на место происшествия прибыли сотрудники Главного управления полиции и Гянджинской городской прокуратуры и провели соответствующее расследование.
В результате оперативно-разыскных мероприятий правоохранителей по подозрению в совершении убийства был задержан и передан следствию Ф.Шабанов (2007 г.р.).
В Гяндже получивший смертельное ножевое ранение ученик 11-го класса Рауль Рагимов всегда посещал уроки.
Как сообщает Report, подростка ударили ножом сегодня утром перед школой, когда он шел на занятия.
Школьника в тяжелом состоянии госпитализировали в Гянджинскую городскую больницу скорой медицинской помощи №3, однако, несмотря на усилия врачей, он скончался.
В умышленном причинении тяжкого ущерба здоровью подозревается некий Фарид. Один из его родственников работал в школе №8, однако позже уволился в связи с возрастом. Сообщается, что виновник инцидента учится в другой школе города.
По информации пресс-службы Генпрокуратуры, в связи с нанесением ножевого ранения ученику перед школой в Гяндже возбуждено уголовное дело.
"По данному факту в городской прокуратуре возбуждено уголовное дело по статье 120.1 (умышленное убийство) УК Азербайджана.
Сотрудники прокуратуры и полиции проводят следственно-оперативные мероприятия с целью установления и задержания лица, подозреваемого в совершении преступного деяния.
Дополнительная информация будет предоставлена", - говорится в сообщении.
23 января утром ученик 11-го класса средней школы №8 имени М.П.Вагифа города Гянджа Рауль Рагимов получил ножевое ранение от неизвестного человека перед учебным заведением.
Как сообщили в Государственном агентстве по дошкольному и общему образованию, ученик сразу же был госпитализирован, однако, несмотря на усилия врачей, скончался в медучреждении.