Prezident seçkiləri üçün dairə seçki komissiyası tərəfindən səsvermə vəsiqəsinin verilməsi müddəti başa çatır
12.01.2024 11:40 2 139
Seçicilərə müvafiq dairə seçki komissiyası tərəfindən qeydiyyatdan çıxma (səsvermə) vəsiqəsinin verilməsi müddəti sabah başa çatır.
Bu barədə Növbədənkənar Azərbaycan Respublikası Prezidenti seçkilərinin hazırlanıb keçirilməsi üzrə əsas hərəkət və tədbirlərin Təqvim planında qeyd edilib.
Təqvim planına əsasən, vəsiqələr dairə seçki komissiyaları tərəfindən səsvermə gününə 45-25 gün qalanadək, 2023-cü il dekabrın 24-dən 2024-cü il yanvarın 13-dək verilməlidir.
Seçicilər yanvarın 14-də fevralın 4–dək aid olduğu seçki məntəqəsinə müraciət edib qeydiyyatdan çıxma vəsiqəsi ala bilərlər.
Qeyd edək ki, 2024-cü il fevralın 7-də Azərbaycanda növbədənkənar prezident seçkisi keçiriləcək. Prezidentliyə namizədliyi qeydə alınan şəxslərin sayı isə 7-yə çatıb.скачать dle 11.3

Завершается срок выдачи удостоверений в связи с президентскими выборами в Азербайджане
Завтра истекает срок выдачи избирателям удостоверений (для голосования) соответствующей окружной избирательной комиссией.
Это отмечено в календарном плане основных действий и мероприятий по подготовке и проведению внеочередных президентских выборов в Азербайджанской Республике.
Согласно календарному плану, удостоверения должны быть выданы окружными избирательными комиссиями за 45-25 дней до дня голосования (с 24 декабря 2023 года по 13 января 2024 года).
Отметим, что 7 февраля 2024 года в Азербайджане пройдут внеочередные президентские выборы. На сегодняшний день 17 человек обратились за подтверждением выдвижения своей кандидатуры на пост президента. Число зарегистрированных кандидатов в президенты достигло 7 человек.скачать dle 11.3