Azərbaycanda 2024-cü ildə iki seçki keçiriləcək.
Seçki Məcəlləsinin 213-cü maddəsinə (Bələdiyyə seçkisinin təyin edilməsi) əsasən, bələdiyyə seçkisini Seçki Məcəlləsinin 211.1-ci və 211.2-ci maddələrinə uyğun olaraq Mərkəzi Seçki Komissiyası təyin edir. Bələdiyyə seçkisinin təyin edilməsi barədə qərar onun qəbul edildiyi gündən ən geci iki gün ərzində kütləvi informasiya vasitələrində rəsmi dərc edilməlidir.
Xatırladaq ki, Azərbaycanda bələdiyyələrin səlahiyyət müddəti beş ildir. Sonuncu bələdiyyə seçkisi isə 2019-cu il dekabrın 23-də keçirilib.скачать dle 11.3

В следующем году в Азербайджане пройдут и муниципальные выборы
В Азербайджане в 2024 году наряду с внеочередными президентскими выборами будут проведены также и муниципальные.
Как сообщает Report, внеочередные президентские выборы пройдут в феврале, а муниципальные выборы ожидаются в декабре.
Последние выборы в муниципалитеты в стране прошли 23 декабря 2019 года. Срок полномочий органов местного самоуправления - пять лет, то есть истекает к концу следующего года.
По Избирательному кодексу, выборы в муниципалитеты назначаются Центральной избирательной комиссией, а информация о дате их проведения публикуется не позднее двух дней после принятия решения.скачать dle 11.3