Zaqatalada şübhəli şəxs qadını üç bıçaq zərbəsi ilə öldürüb - TƏFƏRRÜAT - YENİLƏNİB (FOTO)
Oxu.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, Əli Səfərov Aygün Həşimovanın ikinci həyat yoldaşı olub. Onlar ayrıldıqdan sonra bir müddət də Bakı şəhərində birlikdə yaşayıblar. Amma aralarında yaranan münaqişələrə görə, A.Həşimova yenidən Zaqatala şəhərinə qayıdıb, burada kafelərin birində işləməyə başlayıb.
Bu gün səhər saatlarında şəhər xəstəxanasının yaxınlığındakı küçədə Ə. Səfərov A.Həşimova ilə mübahisə edib. Mübahisə nəticəsində Ə.Səfərov A.Həşimovaya üç bıçaq zərbəsi vurub. Onların səsinə yaxınlıqdakı mühafizə polisi gəlib.
Araşdırmalarla Əli Səfərovun şəhərin Həzi Aslanov küçəsində şəxsi münasibətlər zəminində Aygün Həşimovaya bıçaqla xəsarətlər yetirərək qəsdən öldürməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Faktla bağlı Zaqatala Rayon Prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adam öldürmə) maddəsi ilə cinayət işi başlanılıb, Əli Səfərov şübhəli şəxs qismində tutulub.
Qeyd edək ki, Aygün Həşimovanın birinci nikahından bir qız övladı olub.
Zaqatalada qadının qətlə yetirilməsinin bəzi təfərrüatı məlum olub.
1989-cu il təvəllüdlü Aygün Mikayıl qızı Həşimovanı keçmiş əri 1991-ci il təvəllüdlü Əli Fərhad oğlu Səfərovun qətlə yetirdiyi ehtimal olunur.
Məlumata görə, hadisə qısqanclıq zəminində baş verib. A.Həşimovanın rayondakı kafelərdən birində işləməsi keçmiş ərini narahat edib. Ə.Səfərov bununla bağlı ona dəfələrlə xəbərdarlıq edib. Keçmiş həyat yoldaşının işinə davamı isə A.Həşimovanın ölümü ilə nəticələnib.
Noyabrın 24-də saat 9 radələrində Zaqatala şəhərində 1989-cu il təvəllüdlü Aygün Mikayıl qızı Həşimovanın kəsilmiş-deşilmiş xəsarətlərdən ölməsi barədə polisə məlumat daxil olub.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Şəki regional qrupundan bildirilib ki, cinayət əməlini törətməkdə şübhəli bilinən 1991-ci il təvəllüdlü Əli Fərhad oğlu Səfərov saxlanılıb.
Zaqatalada qadın qətlə yetirilib.
APA-nın məlumatına görə, hadisə təxminən 09:00 radələrində şəhərin Həzi Alsanov küçəsində, Zaqatala Rayon Mərkəzi Xəstəxanasının yaxınlığında qeydə alınıb.

Выяснились новые подробности убийства женщины в Загатале - ОБНОВЛЕНО (ФОТО)
Али Сафаров был вторым мужем Айгюн Гашимовой. После расставания они некоторое время продолжали жить вместе в Баку. Но из-за возникших между ними конфликтов А.Гашимова вернулась в город Загатала, где начала работать в одном из кафе.
Сегодня утром на улице возле городской больницы между А.Сафаровым и А.Гашимовой возник конфликт. В результате спора мужчина трижды нанес ножевые ранения Айгюн. На крики прибыли находившиеся поблизости сотрудники охранной полиции.
По результатам расследования установлены обоснованные подозрения в том, что А.Сафаров умышленно убил А.Гашимову на улице Ази Асланова.
По данному факту в прокуратуре Загатальского района возбуждено уголовное дело по статье 120.1 (умышленное убийство, то есть умышленное лишение жизни другого человека) Уголовного кодекса Азербайджана, а Али Сафаров задержан в качестве подозреваемого.
Отметим, что у Айгюн Гашимовой была дочь от первого брака.
Стали известны некоторые подробности убийства женщины в Загатале.
Предположительно, Айгюн Гашимову (1989 г.р.) убил бывший муж Али Сафаров (1991 г.р.).
По информации, инцидент произошел на почве ревности. Экс-супругу пришлась не по нраву работа А.Гашимовой в одном из кафе района. А.Сафаров неоднократно предупреждал ее об этом, однако женщина продолжала работать в заведении, что в итоге и привело к трагической развязке.
В Загатале 24 ноября около 09:00 в полицию поступила информация о смерти Айгюн Гашимовой (1989 г.р.), наступившей в результате нанесенных ей колото-резаных ран.
Как сообщили в шекинской региональной группе пресс-службы МВД, по подозрению в совершении данного преступного деяния задержан Али Сафаров (1991 г.р.).
По факту убийства ведется расследование.
В Загатале совершено убийство.
Как сообщает АПА, инцидент произошел около 09:00 на улице Ази Асланова возле Центральной районной больницы.
Женщина средних лет, личность которой пока не установлена, получила смертельные ножевые ранения.
На месте происшествия работают сотрудники правоохранительных органов Загатальского района, ведется расследование.