Şavkat Mirziyoyev Azərbaycanın suverenliyinin tam bərpa edilməsi münasibətilə İlham Əliyevi təbrik edib
03.11.2023 12:24 1 554
Özbəkistan Prezidenti Şavkat Mirziyoyev Azərbaycanın bütün ərazisində suverenliyini təmin etməsi münasibəti ilə Prezident İlham Əliyevi təbrik edib.
“Report”un Astanaya ezam olunan əməkdaşı xəbər verir ki, Özbəkistanın dövlət başçısı təbriklərini Astanada keçirilən Türk Dövlətləri Təşkilatının (TDT) 10-cu yubiley Zirvə görüşünün açılışında çatdırıb.
Özbəkistan prezidenti vurğulayıb ki, tarixi ədalət bərqərar olub və Qarabağ artıq bərpa və rifah yoluna qədəm qoyub.
Ş.Mirziyoyev bildirib ki, Azərbaycanda səfərdə olarkən Şuşa və Füzulini ziyarət edib və Azərbaycanın azad olunmuş ərazilərində genişhəcmli yenidənqurma işlərinin şahidi olub:
“Azərbaycan xalqını öz ərazi bütövlüyünü təmin etməsi münasibətilə bir daha səmimi-qəlbdən təbrik edirəm”.скачать dle 11.3

Президент Узбекистана поздравил Азербайджан с полным восстановлением территориальной целостности
Президент Узбекистана Шавкат Мирзиеев поздравил Президента Ильхама Алиева с полным восстановление Азербайджаном своей территориальной целостности.
Как сообщает Report, об этом узбекский лидер сказал на открытии 10-го юбилейного саммита Организации тюркских государств (ОТГ) в Астане, Казахстан.
Президент Узбекистана подчеркнул, что теперь восстановлена историческая справедливость, Карабах уже вступил на путь возрождения и процветания.
Ш.Мирзиеев сообщил, что в ходе своего визита в Азербайджан он посетил Шушу и Физули и стал свидетелем масштабных восстановительных работ на освобожденных территориях страны.
"Я еще раз искренне поздравляю азербайджанский народ с обеспечением Азербайджаном своей территориальной целостности", - сказала он.скачать dle 11.3