Lavrov Ermənistanın mina xəritələrinin Azərbaycana verilməməsi məsələsindən danışdı
Rusiyanın Xarici İşlər naziri Sergay Lavrov Ermənistanın mina xəritələrinin Azərbaycana verilməməsi məsələsinə toxunub.
Median.Az-ın xəbərinə görə, S.Lavrov mətbuat konfransında deyib ki, Rusiya bütün növ humanitar məsələlərin dərhal həll olunmasının tərəfdarıdır.
“Bu məsələni Yerevanda müzakirə etmişik. Mənə elə gəldi ki, Ermənistan rəhbərliyi bu məsələni həll etmək lazım olduğunu anlayır. İlk addımlar atılıb və mən bu barədə Azərbaycan rəhbərliyinə məlumat vermişəm. Ümid edirik ki, bu məsələnin həlli sürətlənəcək və onun tam həlli tapılacaq”, – S. Lavrov deyib.

Лавров: Вопрос предоставления карт минных полей обсуждался в Ереване
Мы за то, чтобы все гуманитарные вопросы решались максимально оперативно и без предварительных условий, в частности вопросы с минами.
Об этом заявил глава МИД России Сергей Лавров на пресс-конференции в Баку по итогам встречи с азербайджанским коллегой Джейхуном Байрамовым, комментируя вопрос о непредоставлении Арменией Азербайджану карт минных полей.
"Мы обсуждали это в Ереване. Мне показалось, что у армянского руководство есть понимание того, что этот вопрос необходимо решать. Были сделаны первые шаги, и я об этом проинформировал азербайджанское руководство. Надеемся, что этот вопрос ускорится и полностью решится", - заявил С. Лавров.скачать dle 11.3