Teymur Rəcəbov İlham Əliyev və Mehriban Əliyevaya təşəkkür edib
“Hörmətli Prezident İlham Əliyev və Mehriban xanım Əliyeva, Sizin təbrikiniz mənə böyük şərəf verdi. “Airthings Masters” turnirində qazanılan qələbəni Azərbaycan şahmatının, ümumilikdə ölkə idmanının uğuru hesab edirəm”.
Azərbaycan Şahmat Federasiyasının mətbuat xidmətindən verilən məlumata görə, bunu qrossmeyster Teymur Rəcəbov “Champions Chess Tour” çərçivəsində keçirilən rapid üzrə onlayn “Airthings Masters” turnirində qazandığı qələbə münasibətilə səmimi təbriklərinə görə dövlətimizin başçısına və Birinci xanıma minnətdarlıq edərkən deyib.
Şahmatçıların Azərbaycan dövlətinin diqqətini daim hiss etdiklərini vurğulayan qrossmeyster bildirib ki, yaradılan şərait çıxış etdiyimiz bütün yarışlarda qələbə uğrunda mübarizə aparmağa kömək edir: “Peşəkar şahmatçı kimi, hər yarışda Vətənimin idman nüfuzunu layiqincə qorumağa çalışıram. Çox gərgin oyunlar keçirdim və sevinirəm ki, sonda qələbə Azərbaycanın adına yazıldı. Cənab Prezident, ölkəmiz tarixində ən böyük qələbəni 2020-ci ildə Sizin rəhbərliyinizlə rəşadətli Azərbaycan Ordusu qazanıb. İşğal altındakı torpaqlarımız otuz ildən sonra Sizin - Ali Baş Komandanın birbaşa rəhbərliyi ilə ordumuz tərəfindən düşmən tapdağından azad etdi. Bu tarixi Qələbə Sizin qətiyyətiniz, müdrik rəhbərliyiniz və milli birliyimiz sayəsində əldə olundu. Cənab Prezident, Sizə və qalib Azərbaycan Ordusuna xalqımıza və mənə yaşatdığınız Zəfər sevincinə görə dərindən minnətdarlıq və təşəkkür bildirmək istəyirəm. Şəhid əsgərlərimizə Allahdan rəhmət, ailələrinə başsağlığı diləyirəm. Xüsusilə vurğulamaq istərdim ki, bu Qələbə biz şahmatçılara gələcək yarışlarda güc və ruh yüksəkliyi verəcək”.
Azərbaycanın dünyada intellektual və idman, o cümlədən aparıcı şahmat ölkəsi kimi tanındığını vurğulayan qrossmeyster qeyd edib: “Sizin şahmata və şahmatçılara göstərdiyiniz diqqətin sayəsində qrossmeysterlərimiz nüfuzlu yarışlarda parlaq qələbələr qazanır, ölkəmizdə mötəbər şahmat yarışlarının təşkili ənənə halını alır. Sizi və Azərbaycan xalqını sevindirdiyim üçün çox xoşbəxtəm”.скачать dle 11.3

Теймур Раджабов поблагодарил Ильхама Алиева и Мехрибан Алиеву
Азербайджанский гроссмейстер Теймур Раджабов ответил на поздравление президентом Ильхамом Алиевым и первой леди Мехрибан Алиевой по поводу победы на онлайн-турнире Airthing Masters в рамках Шахматного тура чемпионов, передает сайт Федерации шахмат Азербайджана
"Уважаемые президент Ильхам Алиев и Мехрибан Алиева. Ваше поздравление для меня большая честь. Победу на турнире Airthings Masters считаю успехом азербайджанских шахмат и, в целом, спорта. Господин президент, самая большая победа в 2020 году была добыта доблестной азербайджанской армией под вашим руководством. После 30 лет оккупации наши земли были освобождены от врага нашей армией под вашим руководством, Верховного Главнокомандующего. Эта победа была добыта благодаря вашей решительности, мудрому управлению и национальному единству.
Я хочу выразить вам свою глубокую благодарность и признание за то, что вы и победоносная армия Азербайджана подарила нашему народу и мне эту победу. Я соболезную семьям шехидов, да упокоит Аллах их души. Особенно хотел бы отметить, что эта победа придаст нам, шахматистам, больше сил и духа на будущие соревнования.
Благодаря вашему вниманию к шахматам и шахматистам наши гроссмейстеры добывают яркие победы на международных турнирах, а организация значимых соревнований в стране стала традицией. Я очень рад, что порадовал вас и азербайджанский народ", - заявил Раджабов.скачать dle 11.3