İlham Əliyev və Mehriban Əliyeva ümummilli lider Heydər Əliyevin məzarını ziyarət ediblər - VİDEO
Müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu, dünya şöhrətli siyasi xadim, xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin vəfatından 17 il keçir.
AZƏRTAC xəbər verir ki, dekabrın 12-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva Fəxri xiyabana gələrək xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin məzarını ziyarət ediblər.
Prezident İlham Əliyev Ulu Öndərin məzarı önünə əklil qoyub.
Azərbaycanın dövlət himni səsləndirilib.
Dövlətimizin başçısı İlham Əliyev və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva Ulu Öndərin ömür-gün yoldaşı, görkəmli oftalmoloq-alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın da məzarı üzərinə gül dəstələri qoyublar.
Tanınmış dövlət xadimi Əziz Əliyevin və professor Tamerlan Əliyevin də xatirələri yad edilib, məzarları üstünə gül dəstələri düzülüb.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев и Мехрибан Алиева посетили могилу общенационального лидера Гейдара Алиева - ВИДЕО
Прошло 17 лет со дня смерти архитектора и основателя современного независимого Азербайджанского государства, всемирно известного политического деятеля, общенационального лидера нашего народа Гейдара Алиева.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, 12 декабря Президент Азербайджана Ильхам Алиев и Первый вице-президент Мехрибан Алиева посетили могилу общенационального лидера Гейдара Алиева на Аллее почетного захоронения.
Глава государства возложил к могиле венок.
Прозвучал Государственный гимн Азербайджана.
Ильхам Алиев и Мехрибан Алиева возложили цветы к могиле выдающегося ученого-офтальмолога, академика Зарифы Алиевой.
Также была почтена память известного государственного деятеля Азиза Алиева и профессора Тамерлана Алиева, возложены цветы к их могилам.скачать dle 11.3