Nazirlikdən Qələbə paradına hazırlıq: Şəxsi heyət, ən müasir texnikalar, hərbi qənimətlər... - VİDEO
05.12.2020 18:38 4 662
Dekabrın 10-da keçiriləcək Vətən Müharibəsində qələbəyə həsr olunmuş hərbi parada hazırlıq məşqləri davam edir.
Azadlıq Meydanında keçiriləcək hərbi paradda 3000 nəfərdən artıq şəxsi heyət, 150-dək hərbi texnika, o cümlədən, silahlanmaya yeni qəbul edilmiş müasir hərbi texnika, raket və artilleriya qurğuları, hava hücumundan müdafiə sistemləri, eləcə də hərbi gəmi və katerlər nümayiş etdiriləcək.
Paradda, həmçinin, Vətən müharibəsi zamanı Azərbaycan ordusunun darmadağın etdiyi düşməndən ələ keçirdiyi hərbi qənimətlərin bir qismi də nümayiş olunacaq.скачать dle 11.3

Названа дата проведения военного парада Победы в Азербайджане - ОФИЦИАЛЬНО + ВИДЕО » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Названа дата проведения военного парада Победы в Азербайджане - ОФИЦИАЛЬНО + ВИДЕО
Продолжается подготовка к военному параду, посвященному победе в Отечественной войне, который состоится 10 декабря.
Как сообщили в Минобороны, на военном параде, который пройдет на площади Азадлыг, будут задействованы более 3000 человек личного состава, до 150 единиц военной техники, в том числе недавно принятая на вооружение современная военная техника, ракетные и артиллерийские установки, системы противовоздушной обороны, а также военные корабли и катера.
На параде также будет продемонстрирована часть военной техники противника, взятая Азербайджанской Армией в качестве трофея в ходе Отечественной войны.скачать dle 11.3