Mehriban Əliyeva: “Dünya ictimaiyyətini Ermənistanın müharibə cinayətlərini qınamağa çağırıram” - FOTO
Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva ermənilərin Tərtərdə dəfn mərasiminə atəş açması və mülki şəxslərin həlak olması ilə bağlı paylaşım edib.
Mehriban Əliyeva bununla bağlı “Instagram” hesabında yazıb:
“Nə dərəcədə insaniyyətdən kənar, rəhmsiz və mənəvi tənəzzülə uğramış olmalısan ki, dəfn mərasimi zamanı qəbiristanlığı qəsdən atəşə tutasan?
Dünya ictimaiyyətini Ermənistanın müharibə cinayətlərini qınamağa çağırıram. Həlak olanların ailələrinə və doğmalarına başsağlığı verirəm. Allah rəhmət eləsin”.
Nə dərəcədə insaniyyətdən kənar, rəhmsiz və mənəvi tənəzzülə uğramış olmalısan ki, dəfn mərasimi zamanı qəbiristanlığı qəsdən atəşə tutasan? Dünya ictimaiyyətini Ermənistanın müharibə cinayətlərini qınamağa çağırıram. Həlak olanların ailələrinə və doğmalarına başsağlığı verirəm. Allah rəhmət eləsin. ⠀ Насколько надо быть бесчеловечным, безжалостным и морально деградированным, чтобы умышленно обстрелять кладбище во время похоронной процессии? Призываю мировое сообщество осудить военные преступления Армении и выражаю свои соболезнования семьям и близким погибших. Да упокоит Всевышний их души. ⠀ How one should be inhuman, merciless and morally degraded to deliberately shell the funeral procession in the cemetery? I urge the international community to deplore military crimes of Armenia and I express my condolences to families and relatives of those who lost their lifes. May Allah rest their souls! ⠀ #stoparmenianaggression