15.09.2020 17:02 3 609
Sentyabrın 14-də “Azərbaycan Dəmir Yolları” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin 5 saylı İxtisaslaşmış Dəmir Yol Müəssisəsində yol təmirçisi vəzifəsində işləyən Rafət Cavadovun inşaat materiallarının daşınması üçün nəzərdə tutulmuş vaqondan qum və çınqıl materiallarını boşaldan zaman baş nahiyəsinin vaqonun dəmir qapağı ilə təkəri arasında qalması nəticəsində aldığı xəsarətdən ölməsi barədə rayon prokurorluğuna məlumat daxil olub.
Qaradağ rayon prokurorluğundan verilən məlumata görə, faktla bağlı Cinayət Məcəlləsinin 162.2-ci (əmək mühafizəsi qaydalarını pozma ehtiyatsızlıqdan insan ölümünə səbəb olduqda) maddəsi ilə cinayət işi başlanıb.
Dərhal prokurorluq əməkdaşları tərəfindən məhkəmə-tibb ekspertinin iştirakı ilə hadisə yerinə və meyitə baxış keçirilib, məhkəmə-tibb və məhkəmə-texniki təhlükəsizlik ekspertizaları təyin olunub, şahidlər dindirilib və digər zəruri prosessual hərəkətlər yerinə yetirilib.
Hazırda hadisənin başvermə səbəb və mexanizminin, habelə təqsirli şəxs və ya şəxslərin müəyyən edilərək məsuliyyətə cəlb olunmaları istiqamətində zəruri istintaq tədbirləri davam etdirilir.скачать dle 11.3

В Баку железнодорожник погиб в результате несчастного случая
Прокуратура Гарадагского района Баку распространила сообщение о гибели железнодорожника в результате несчастного случая.
"14 сентября поступила информация о том, что дорожный мастер специализированного железнодорожного предприятия № 5 ЗАО "Азербайджанские железные дороги" Рафет Джавадов скончался в результате того, что его придавило металлической крышкой вагона при разгрузке строительного щебня.
Сотрудники прокуратуры незамедлительно прибыли на место происшествия, был проведен осмотр с участием судмедэксперта, допрошены свидетели, выполнены необходимые процессуальные действия.
По данному факту возбуждено уголовное дело по статье 162.2 (нарушение правил охраны труда, повлекшее по неосторожности смерть потерпевшего) УК АР.
В настоящее время продолжаются необходимые следственные мероприятия по выяснению причины инцидента и привлечению к ответственности виновных лиц", - говорится в сообщении.скачать dle 11.3