AZAL Moskva-Bakı reyslərində onlayn növbə sistemini tətbiq edir » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
AZAL Moskva-Bakı reyslərində onlayn növbə sistemini tətbiq edir
Bu gündən etibarən Azərbaycanın milli aviadaşıyıcısı (AZAL) həmvətənlərimizin ölkəyə qaytarılması üçün Moskva-Bakı marşrutu üzrə aviabilet əldə olunduğu zaman onlayn növbə sisteminin tətbiqinə başlayır.
Bu barədə “Azərbaycan Hava Yolları” QSC-nin mətbuat xidməti məlumat yayıb.
Pandemiya dövründə reyslərə olan yüksək tələbatı, reyslərin məhdud sayda olmasını və qeyri-müntəzəmliyini nəzərə alaraq, qeyd olunan istiqamətdə bilet satışı növbəlik qaydasında həyata keçiriləcəkdir.
Moskva-Bakı reysinə növbəyə yazılmaq üçün WhatsApp mesenceri vasitəsilə yazılı şəkildə və ya aşağıdakı keçidlərdən istifadə etməklə geri əlaqə forması vasitəsilə müraciət etməlisiniz:
• https://help.azal.az/hc/az/requests/new?ticket_form_id=360000946120
• WhatsApp: +7 916 901 23 80
Sərnişinlər müraciət etdikləri zaman xarici pasportlarının skan edilmiş surətlərini və əlaqə nömrələrini göndərməlidirlər.
Aviaşirkət onlayn forma və WhatsApp vasitəsilə eyni vaxtda müraciət etməməyinizi xahiş edir. Bu yalnız onlayn növbələrin artmasına və çağrı mərkəzinin əməkdaşları tərəfindən müraciətlərin gec cavablandırılmasına səbəb olacaqdır.
Eyni zamanda sərnişinlərin diqqətinə çatdırırıq ki, qeyd olunan istiqamət üzrə aviabiletlərlə bağlı aviaşirkətin çağrı mərkəzinə zənglər vasitəsilə edilən müraciətlər qəbul olunmur.
Qeyd edək ki, Moskvaya reyslərin həyata keçirilməsi cədvəli hazırda Rusiya Federasiyasının ərazisinə yeni koronavirus infeksiyasının gətirilməsinin və yayılmasının qarşısının alınması üzrə Operativ Qərargah tərəfindən müəyyən edilir. Aviaşirkətin çağrı mərkəzinə müraciət edən sərnişinlərə aviabilet dəyərinin ödənilməsi üçün müvafiq keçidlər və reys haqqında daha ətraflı məlumat növbəlik qaydasında göndəriləcəkdir.
Rusiyada koronavirus testindən keçmək üçün ölkənin Səhiyyə Nazirliyi tərəfindən tövsiyə olunan aşağıdakı tibb müəssisələrinə müraciət edə bilərsiniz:
- Səhiyyə Nazirliyinin “Profilaktik tibbi terapiya milli tibbi tədqiqat mərkəzi” FDBİ;
- Səhiyyə Nazirliyinin “Ftiziopulmonologiya və yoluxucu xəstəliklər milli tibbi tədqiqat mərkəzi” FDBİ;
- “İstehlakçı hüquqlarının və insanların rifahının müdafiəsinə nəzarət üzrə federal xidmətin (Rospotrebnadzor) Mərkəzi Epidemiologiya ETİ” FBEİ;
- Rusiya Elmlər Akademiyasının “İ.İ.Meçnikov adına vaksin və zərdablar ETİ” FDBEİ;
- Rusiya Elmlər Akademiyasının “Mərkəzi vərəm elmi-tədqiqat institutu” FDBEİ;
- “Təbabət” (“Medisina”) SC;
- “İNVİTRO müstəqil laboratoriyası” MMC;
- Kliniki farmakologiya və farmasiya milli agentliyi” MMC;
- “Laborator-diaqnostika mərkəzi” MMC;
- “Sitilab kliniki laborator diaqnostika elmi-tibbi mərkəzi” MMC.
Testin nəticəsi uçuşdan əvvəl 48 saat ərzində alınmalıdır.
Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin qərarına əsasən, həmin reyslərlə Bakıya gələn bütün sərnişinlər iki həftə müddətində özünütəcrid rejimində olmalıdırlar.
Uçuş zamanı pandemiya dövründə xüsusi daşıma qaydaları tətbiq ediləcək. Həmin qaydalarla bağlı video ilə burada tanış ola bilərsiniz: https://youtu.be/-s-0s4o1L2Mскачать dle 11.3

С сегодняшнего дня национальный авиаперевозчик Азербайджана - "Азербайджанские авиалинии" (AZAL) приступает к применению онлайн-системы очередей на приобретение авиабилетов по маршруту Москва - Баку для возвращения наших соотечественников на родину.
Учитывая большой спрос, ограниченное число и нерегулярный характер рейсов в период пандемии, продажа авиабилетов по данному направлению будет осуществляться в порядке очередности.
Чтобы записаться в очередь для рейса Москва - Баку, необходимо обратиться в письменной форме через мессенджер WhatsApp, либо через форму обратной связи по ссылкам:
• https://help.azal.az/hc/ru/requests/new?ticket_form_id=360000946120
• WhatsApp: +7 916 901 23 80.
Пассажирам при обращении следует отправить сканированные копии своих заграничных паспортов, а также контактный номер для обратной связи.
Авиакомпания просит не обращаться через онлайн-форму и WhatsApp одновременно. Это лишь приведет к увеличению онлайн-очередей и задержке ответов со стороны сотрудников Call-центра.
Мы также обращаем внимание пассажиров на то, что запросы на авиабилеты по данному направлению посредством звонков в Call-центр авиакомпании не принимаются.
Отметим, что график выполнения рейсов в Москву в настоящее время определяется оперативным штабом по предотвращению завоза и распространения новой коронавирусной инфекции на территории Российской Федерации. Пассажирам, обратившимся в Call-центр авиакомпании, в порядке очереди будут отправлены соответствующие ссылки для оплаты стоимости авиабилета, а также более подробная информация о рейсе.
В России для прохождения тестирования на коронавирус можно обратиться в следующие медучреждения, рекомендованные Министерством здравоохранения страны:
- ФГБУ "Национальный медицинский исследовательский центр терапии профилактической медицины" Министерства здравоохранения;
- ФГБУ "Национальный медицинский исследовательский центр фтизиопульмонологии и инфекционных заболеваний" Министерства здравоохранения;
- ФБУН "Центральный НИИ эпидемиологии Роспотребнадзора";
- ФГБНУ "НИИ вакцин и сывороток им. И. И. Мечникова" Российской академии наук;
- ФГБНУ "Центральный научно-исследовательский институт туберкулёза" Российской академии наук;
- АО "Медицина";
- ООО "Независимая лаборатория ИНВИТРО";
- ООО "Национальное агентство клинической фармакологии и фармации" (НАКФФ);
- ООО "Лабораторно-диагностический центр";
- ООО "Научно-медицинский центр клинической лабораторной диагностики Ситилаб".
Результат теста должен быть получен в течение 48 часов до вылета рейса.
В соответствии с решением Кабинета министров Азербайджана, все прибывшие этими рейсами в Баку пассажиры в течение двух недель должны будут находиться на самоизоляции.
Во время полета будут применяться специальные правила перевозок в период пандемии, с которыми можно ознакомиться посредством видео по ссылке: https://youtu.be/3sJKpjxP4IA.