Prezidentdən Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidməti ilə bağlı SƏRƏNCAM
Prezident İlham Əliyev Azərbaycan Respublikasının Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin vahid elektron informasiya sisteminin müasirləşdirilməsi ilə bağlı tədbirlər haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin vahid elektron informasiya sistemində təhlükəsizlik, texniki və proqram vasitələri sahəsində əsaslı dəyişiklik məqsədilə Azərbaycan Respublikasının 2020-ci il dövlət büdcəsində nəzərdə tutulmuş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin ehtiyat fondundan Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinə üç milyon səkkiz yüz altmış altı min manat ayrılıb.скачать dle 11.3

Президент Ильхам Алиев выделил средства Госслужбе по мобилизации и призыву на военную службу
Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение о мерах по усовершенствованию единой электронной информационной системы Государственной службы по мобилизации и призыву на военную службу.
Согласно распоряжению, с целью внесения кардинальных изменений в сфере безопасности, технических и программных средств единой электронной информационной системы Госслужбы по мобилизации и призыву на военную службу АР из резервного фонда Президента Азербайджана, предусмотренного госбюджетом на 2020 год, указанной Госслужбе выделяется 3 млн 866 тыс. манатов.скачать dle 11.3