İlham Əliyev Əfv Məsələləri Komissiyasının yeni tərkibini təsdiq etdi - SƏRƏNCAM
“Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Əfv Məsələləri Komissiyasının yeni tərkibinin təsdiq edilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2016-cı il 19 fevral tarixli 1792 nömrəli sərəncamında dəyişiklik edilib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, bununla bağlı Prezident İlham Əliyev sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, Əfv Məsələləri Komissiyasının sədri Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının rəhbəri Samir Nuriyev olub.
Bundan başqa, Komissiyanın üzvləri Azərbaycan Respublikası Prezidentinin köməkçisi – Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının Hüquq mühafizə orqanları ilə iş şöbəsinin müdiri Fuad Ələsgərov, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının Qanunvericilik və hüquq siyasəti şöbəsinin müdiri, Azərbaycan Respublikası Birinci vitse-prezidentinin köməkçisi Gündüz Kərimov, Ədliyyə naziri Fikrət Məmmədov, Daxili İşlər naziri Vilayət Eyvazov, Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin rəisi Əli Nağıyev, Şeyxülislam, Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin sədri Allahşükür Paşazadə, Milli Məclisin deputatları Əhliman Əmiraslanov, Zahid Oruc, Fazil Mustafa, Azay Quliyev və Sədaqət Vəliyeva, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi sədrinin müavini Aynur Sofiyeva, Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin katibi, Azərbaycan Mətbuat Şurasının İdarə Heyətinin üzvü Rəşad Məcidov, “Konstitusiya” Araşdırmalar Fondunun rəhbəri Əliməmməd Nuriyev, “Xan Şuşinski” Fondunun rəhbəri Bəyimxanım Verdiyeva, Akademik Zərifə Əliyeva adına liseyin direktoru Mehriban Vəliyeva, Komissiyanın katibi Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının Hüquq mühafizə orqanları ilə iş şöbəsinin Əfv məsələləri sektorunun müdiri Kəmalə İsmayılova olub.

Президент Азербайджана утвердил новый состав Комиссии по вопросам помилования
Президент Азербайджана Ильхам Алиев 8 сентября утвердил новый состав Комиссии по вопросам помилования при Президенте.
Согласно распоряжению, председателем комиссии стал глава Администрации Президента (АП) Самир Нуриев.
В состав комиссии входят: помощник Президента - завотделом по работе с правоохранительными органами АП Фуад Алескеров, завотделом законодательства и правовой политики АП Гюндуз Керимов, министр юстиции Фикрет Мамедов, министр внутренних дел Вилаят Эйвазов, председатель Управления мусульман Кавказа, шейхульислам Аллахшукюр Пашазаде, депутаты Милли Меджлиса (парламента) Ахлиман Амирасланов, Захид Орудж, Фазиль Мустафа, Азай Гулиев и Садагат Велиева, зампред Госкомитета по проблемам семьи, женщин и детей Айнур Софиева, секретарь Союза писателей, член правления Совета прессы Рашад Маджидов, руководитель исследовательского фонда "Конституция" Алимамед Нуриев, руководитель фонда "Хан Шушинский" Бейимханым Вердиева, директор лицея имени академика Зарифы Алиевой Мехрибан Велиева.
Секретарь комиссии - завсектором по вопросам помилования отдела по работе с правоохранительными органами АП Кямаля Исмаилова.