İtalyan məşqçinin Azərbaycan yığması üçün ilk heyəti - ADLAR
Azərbaycan yığmasının UEFA Millətlər Liqasında Lüksemburq (5 sentyabr) və Kiprlə (8 sentyabr) keçirəcəyi oyunlar üçün heyəti açıqlanıb.
AFFA saytının xəbərinə görə, baş məşqçi Canni De Byazi avqustun 27-dən başlanacaq hazırlıq prosesinə 26 futbolçu cəlb edib. Daha səkkiz nəfər isə ehtiyat oyunçu qismində nəzərdə tutulub.
Qapıçılar: Emil Balayev, Şahruddin Məhəmmədəliyev (hər ikisi “Qarabağ”), Mehti Cənnətov (“Sumqayıt”);
Müdafiəçilər: Maksim Medvedev, Bədəvi Hüseynov, Abbas Hüseynov (hər üçü “Qarabağ”), Ömər Buludov, Anton Krivotsyuk (hər ikisi “Neftçi”), Təmkin Xəlilzadə, Bəhlul Mustafazadə, Amin Seydiyev (hər üçü “Sabah”), Adil Nağıyev (“Səbail”), Elvin Bədəlov (“Sumqayıt”), Şəhriyar Əliyev (“Keşlə”);
Yarımmüdafiəçilər: Qara Qarayev, İsmayıl İbrahimli (hər ikisi “Qarabağ”), Eddi İsrafilov (“Albesete”, İspaniya), Emin Mahmudov (“Neftçi”), Rəhman Hacıyev (“Keşlə”), Rəhim Sadıqov (“Sumqayıt”), Elvin Camalov (“Zirə”), Əmir Ağayev (“Atromitos”, Yunanıstan);
Hücumçular: Mahir Emreli (“Qarabağ”), Araz Abdullayev (klubsuz), Ramil Şeydayev (“Sabah”), Renat Dadaşov (“Qrashopers”, İsveçrə)
Ehtiyat heyət: Rəşad Eyyubov (“Zirə”), Namiq Ələsgərov, Mirabdulla Abbasov, Səlahət Ağayev (hər üçü “Neftçi”), Çoşqun Diniyev, Ozan Kökçü (hər ikisi “Sabah”), Vüsal İsgəndərli, Azər Salahlı (hər ikisi “Keşlə”).
Qeyd edək ki, bu, italiyalı baş məşqçinin Azərbaycan yığması üçün açıqladığı ilk heyətdir.