Prezident şəhid general Polad Həşimovun adının ədəbiləşdirilməsi barədə göstəriş verdi
Prezident İlham Əliyev Ermənistanın Tovuz istiqamətində təxribatları zamanı şəhid olan general-mayor Polad Həşimovun adının ədəbiləşdirilməsi barədə göstəriş verib.
Prezident Qəbələ rayonunda Əmirvan-Vəndam avtomobil yolunun yenidənqurmadan sonra istifadəyə verilməsi mərasimində Vəndam kəndində doğulmuş general Polad Həşimovun qəhrəmanlığından danışıb.
Dövlət başçısı onun xatirəsinin əbədiləşdirilməsi üçün Qəbələnin küçələrinin birinə adının verilməsi və digər müvafiq tədbirlər barədə tapşırıqlarını verib.скачать dle 11.3

Именем погибшего генерала Полада Гашимова назовут улицу в Габале - ПОРУЧЕНИЕ ПРЕЗИДЕНТА
Президент Азербайджана Ильхам Алиев дал поручение увековечить имя генерал-майора Полада Гашимова, погибшего в ходе пресечения армянских провокаций на товузском направлении госграницы АР.
Выступая на церемонии сдачи в эксплуатацию после реконструкции автомобильной дороги в Габалинском районе, глава государства рассказал о героизме генерала-уроженца села Вандам.
Президент Ильхам Алиев поручил присвоить его имя одной из улиц в Габале и принять другие соответствующие меры для увековечения памяти шехида.скачать dle 11.3