İlham Əliyevdən bəzi şəxslərin avtomobillə təmin edilməsi ilə bağlı SƏRƏNCAM
Prezident İlham Əliyev Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyü, müstəqilliyi və konstitusiya quruluşunun müdafiəsi, 1990-cı il 20 Yanvar hadisələri ilə əlaqədar, habelə Çernobıl AES-də qəza nəticələrinin aradan qaldırması ilə əlaqədar əlilliyi olan şəxslərin, İkinci Dünya Müharibəsi əlillərinin və onlara bərabər tutulan şəxslərin xüsusi nəqliyyat almaq üçün tibbi göstərişlər üzrə avtomobillə təmin edilməsi sahəsində əlavə tədbirlər haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyü, müstəqilliyi və konstitusiya quruluşunun müdafiəsi, 1990-cı il 20 Yanvar hadisələri ilə əlaqədar, habelə Çernobıl AES-də qəza nəticələrinin aradan qaldırılması ilə əlaqədar əlilliyi olan şəxslərin, İkinci Dünya müharibəsi əlillərinin və onlara bərabər tutulan şəxslərin tibbi göstərişlər üzrə avtomobillə təminatının yaxşılaşdırılması məqsədilə Azərbaycan Respublikasının 2020-ci il dövlət büdcəsində nəzərdə tutulmuş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin ehtiyat fondundan Azərbaycan Respublikasının Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinə 2 878 020 (iki milyon səkkiz yüz yetmiş səkkiz min iyirmi) manat ayrılıb.

Президент Ильхам Алиев подписал распоряжение об обеспечении ряда лиц автомобилями
Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал 21 июля распоряжение о дополнительных мерах по обеспечению автомобилями по медицинским показаниям граждан с ограниченными возможностями здоровья, инвалидов Второй мировой войны и приравненных к ним лиц в связи с событиями по защите территориальной целостности, независимости и конституционного строя АР, 20 января 1990 года, а также ликвидацией последствий аварии на Чернобыльской АЭС.
Согласно распоряжению, из резервного фонда Президента АР, предусмотренного государственным бюджетом на 2020 год, Министерству труда и социальной защиты населения выделяется 2 878 020 манатов.
Министерству финансов поручено обеспечить финансирование в установленном порядке, Кабинету министров - решить вопросы, вытекающие из настоящего распоряжения.скачать dle 11.3