İlham Əliyev Dövlət Agentliyinə 17,4 milyon manat ayırdı
Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyev Ağsu rayonunun Ağsu-Ağarx-Rəhimli-Qaradağ avtomobil yolunun tikintisi ilə bağlı tədbirlər haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, altı min nəfər əhalinin yaşadığı doqquz yaşayış məntəqəsini birləşdirən Ağsu-Ağarx-Rəhimli-Qaradağ avtomobil yolunun tikintisi məqsədilə Azərbaycan Respublikasının 2020-ci il dövlət büdcəsinin dövlət əsaslı vəsait qoyuluşunun (investisiya xərclərinin) bölgüsündə avtomobil yollarının tikintisi və yenidən qurulması üçün nəzərdə tutulmuş vəsaitin 17,4 milyon manatı Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinə ayrılıb.скачать dle 11.3

Президент выделил средства на строительство автодороги в Агсуинском районе
10 января Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение о мерах по строительству автомобильной дороги Агсу - Агарх - Рагимли - Гарадаг в Агсуинском районе республики.
Согласно распоряжению, с целью строительства автодороги Агсу - Агарх - Рагимли - Гарадаг, объединяющей девять населенных пунктов с населением шесть тысяч человек, из средств, предусмотренных в государственном бюджете Азербайджанской Республики на 2020 год для государственных капиталовложений (инвестиционных расходов) для строительства и реконструкции автомобильных дорог, Государственному агентству автомобильных дорог Азербайджана выделено 17,4 миллиона манатов.