İtaliyanın xəbər portalı “İlham Əliyev - müasir Azərbaycanın Prezidenti” sərlövhəli məqalə dərc edib
08.01.2020 15:53 3 638
İtaliyanın nüfuzlu “Eurasiaticanews.altervista.org” portalında “European News Agency” agentliyinin müxbiri Karlo Marinonun “İlham Əliyev- müasir Azərbaycanın Prezidenti” başlıqlı yazısı dərc olunub.
AZƏRTAC-ın İdarə Heyətinin sədri, OANA-nın vitse-prezidenti Aslan Aslanovun “İlham Əliyev. Əli xalqın nəbzində olan islahatçı Prezident” sərlövhəli məqaləsinə istinadla yazılmış materialda Azərbaycan Prezidentinin həyat və fəaliyyəti, onun rəhbərliyi ilə qazanılmış uğurlar geniş təhlil edilib.
Məqalədə deyilir: “Prezident İlham Əliyev əlbəttə ki, inkişaf etmiş Azərbaycan dövlətinin yaradıcısı kimi tarixə düşüb. Bu gün dünya İlham Əliyevi islahatçı Prezident kimi tanıyır və qəbul edir. Dünya Bankının “Doing Business 2020” hesabatında Azərbaycan islahatları həyata keçirən ən yaxşı 20 ölkə arasında yer alır.
Davos Dünya İqtisadi Forumunun hesabatında isə uzunmüddətli hökumət strategiyası baxımından Azərbaycan 10-cu, islahatlara diqqət baxımından 5-ci yerdədir. Bütün bunlar isə Prezident İlham Əliyevin uğurlu və uzaqgörən siyasətinin nəticəsidir”.скачать dle 11.3

Итальянский новостной портал опубликовал статью "Ильхам Алиев - Президент современного Азербайджана"
08.01.2020 15:53 3 602
Итальянский новостной портал опубликовал статью
На итальянском авторитетном портале Eurasiaticanews.altervista.org опубликована статья корреспондента агентства European News Agency Карло Марино под заголовком "Ильхам Алиев - Президент современного Азербайджана".
В материале, написанном на основе статьи председателя правления АЗЕРТАДЖ, вице-президента OANA (Организация информационных агентств Азиатско-Тихоокеанского региона) Аслана Асланова "Ильхам Алиев. Президент-реформатор, держащий руку на пульсе народа", глубоко проанализированы жизнь и деятельность Президента Азербайджана, успехи, достигнутые под его руководством.
"Президент Ильхам Алиев, конечно же, прославился как создатель развитого Азербайджанского государства. Сегодня мир признает и принимает Ильхама Алиева как Президента-реформатора. В отчете Всемирного банка Doing Business 2020 Азербайджан находится в числе 20 лучших стран, проводящих реформы.
Согласно отчету Давосского международного экономического форума, Азербайджан занимает 10-е место с точки зрения долгосрочной стратегии правительства и 5-е место - с точки зрения внимания к реформам. Это все - результат успешной и дальновидной политики Президента Ильхама Алиева", - говорится в статье итальянского портала.скачать dle 11.3