İlham Əliyev İordaniyanın kralını qarşıladı - FOTO
Dekabrın 10-da Azərbaycan Respublikasına rəsmi səfərə gələn İordaniya Haşimilər Krallığının Kralı II Abdullah ibn Al Hüseynin rəsmi qarşılanma mərasimi olub.
AZƏRTAC xəbər verir ki, hər iki ölkənin dövlət bayraqlarının dalğalandığı meydanda Kral II Abdullahın şərəfinə fəxri qarovul dəstəsi düzülüb.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev İordaniya Kralı II Abdullahı qarşılayıb.
Fəxri qarovul dəstəsinin rəisi İordaniya Kralına raport verib.
İordaniya Kralı Azərbaycan əsgərlərini salamlayıb.
Prezident İlham Əliyev və Kral II Abdullah fəxri qarovul dəstəsinin qarşısından keçiblər.
İordaniyanın və Azərbaycanın dövlət himnləri səslənib.
Azərbaycanın dövlət və hökumət nümayəndələri Kral II Abdullaha, İordaniya nümayəndə heyətinin üzvləri Prezident İlham Əliyevə təqdim olunub.
Fəxri qarovul dəstəsi hərbi marşın sədaları altında Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin və İordaniya Kralı II Abdullahın qarşısından keçib.

В Баку состоялась церемония встречи короля Иордании - ФОТО
10 декабря состоялась церемония официальной встречи Короля Иорданского Хашимитского Королевства Абдаллы II ибн Аль Хусейна, прибывшего с официальным визитом в Азербайджанскую Республику.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, на площади, где развевались государственные флаги двух стран, в честь короля Абдаллы II был выстроен почетный караул.
Президент Азербайджана Ильхам Алиев встретил Короля Иордании Абдаллу II.
Начальник почетного караула отдал рапорт Королю Иордании.
Король Иордании поприветствовал азербайджанских солдат.
Президент Ильхам Алиев и Король Абдалла II обошли строй почетного караула.
Прозвучали государственные гимны Иордании и Азербайджана.
Представители государства и правительства Азербайджана были представлены Королю Абдалле II, а члены делегации Иордании - Президенту Ильхаму Алиеву.
Под звуки военного марша почетный караул прошел перед Президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и Королем Иордании Абдаллой II.